Facebook wprowadzi własną skrzynkę pocztową

Facebook wprowadzi własną skrzynkę pocztową

12.11.2010 18:01

Możliwe, że już w przyszłym tygodniu użytkownicy Facebooka będą mogli korzystać z własnej skrzynki pocztowej z rozszerzeniem @facebook.com.

Wprowadzenie skrzynki pocztowej miałoby być pośrednio związane z niedawnym zablokowaniem przez firmę Google możliwości wyprowadzania kontaktów z poczty Gmail przez inne serwisy. Rozwiązanie to było wykorzystywane między innymi przez Facebooka, na przykład w celu wyszukiwania znajomych użytkownika. Zdaniem serwisu TechCrunch, odpowiedzią na blokadę będzie wprowadzenie własnej skrzynki pocztowej z rozszerzeniem @facebook.com. Usługa pocztowa była podobno rozwijana od stycznia tego roku pod nazwą Project Titan.

Szczegóły na temat poczty Facebooka nie zostały na razie ujawnione. Można spodziewać się, że zmiany nie ograniczą się jedynie do odświeżenia obecnej usługi umożliwiającej przesyłanie wiadomości. Facebook raczej zaprezentuje pełnoprawną skrzynkę pocztową dostępną z poziomu przeglądarki internetowej. Nowa usługa ma przyciągnąć kolejnych użytkowników do serwisu, a także ułatwić przesyłanie wiadomości. Więcej szczegółów poznamy zapewne w poniedziałek, kiedy to odbędzie się konferencja Facebooka poprowadzona przez założyciela firmy, Marka Zuckerberga.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (60)