Facebook z przyciskami udostępniania innych serwisów. Ta zmiana mówi wiele

Facebook z przyciskami udostępniania innych serwisów. Ta zmiana mówi wiele

20.02.2017 14:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Facebook znany był dotąd ze skrupulatnego ograniczania integracji z innymi serwisami społecznościowymi, nie zabrakło nawet przypadków blokowania linków prowadzących do konkurencji. Tak było przed dwoma laty z tsu, do którego linki były z serwisu Marka Zuckerberga skrupulatnie usuwane.

Jesteśmy świadkami ogromnych zmian zachodzących na Facebooku. Dokonuje się na naszych oczach zapowiadana od miesięcy migracja z treści tekstowych na wideo. Potwierdzają to opisywane przez nas wcześniej negocjacje z wytwórniami muzycznymi, dzięki czemu to właśnie na Facebooku, a nie na YouTube mają pojawiać się teledyski. Nie można także zapomnieć o nowym panelu powiadomień, który umożliwi ciągłe oglądanie strumienia aktualności.

Facebook tests shortcut buttons to rivals like Snapchat and Twitter https://t.co/VBRLifbNnS pic.twitter.com/Cqk2uXn5wm

— Matt Navarra ?? (@MattNavarra) 17 lutego 2017To jednak nie koniec zmian: Matt Navarra z TheNextWeb podzielił się na Twitterze zrzutem ekranu z jego aplikacji Facebooka na iOS-ie. Na profilu użytkownika pojawiły się tam nowe przyciski, które umożliwiają udostępnienie treści z profilu w innych serwisach. Nawet takich, które w niektórych regionach i w niektórych zastosowaniach bezpośrednio konkurują z Facebookiem: VKontakte, Snapchat, LinkedIn, YouTube czy Twittera.

Zmiana w wymiarze samej użyteczności wydaje się umiarkowanie ważna, jednak sporo mówi o ambicjach Facebooka. Dziś serwis na zdecydowanej większości rynków zajmuje pozycję niedoścignioną, konkurencji po prostu nie ma. Wraz ze stopniową popularyzacją materiałów wideo Facebook, dla wielu będzie (a dla wielu już jest) całym Internetem i to z Facebooka, a nie z samych witryn udostępniać będzie się treści.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)