Facebook zablokował film o hitlerowskim obozie dla polskich dzieci. Później zmienił decyzję

Facebook zablokował polski film. Wkrótce zmienił decyzję (fot. Pexels)
Facebook zablokował polski film. Wkrótce zmienił decyzję (fot. Pexels)

23.01.2021 20:27, aktual.: 23.01.2021 21:18

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Facebook zablokował możliwość promocji za granicą filmu dokumentalnego o hitlerowskim obozie dla polskich dzieci przy ul. Przemysłowej w Łodzi - poinformowała w piątek Kornelia Zaborska z łódzkiego oddziału IPN. W specjalnym komunikacie przesłanym Polskiej Agencji Prasowej wyjaśniła, że powodem blokady jest "uznanie kampanii jako politycznej o charakterze społecznym".

  • Film dokumentalny zamieszczony na portalu społecznościowym Facebook, przedstawia historię niemieckiego obozu dla polskich dzieci znajdującego się przy ul. Przemysłowej w Łodzi, do którego trafiło ok. 3 tys. dzieci. Film w żadnym wypadku nie ma charakteru politycznego. IPN oddział w Łodzi prezentuje wyłącznie fakty na temat obozu - zapewniała Kornelia Zaborska.

Kobieta dodaje, że łódzki IPN dokonał wszelkich starań, aby wiedza o obozie dotarła do jak największej liczby osób, również tych spoza naszego kraju. Obraz przygotowano w siedmiu wersjach językowych: polskiej, angielskiej, francuskiej, hiszpańskiej, niemieckiej, rosyjskiej i hebrajskiej. - Uznanie przez portal Facebook, iż film ma charakter polityczny, powoduje całkowitą blokadę jego promocji w krajach za granicą - podkreślała Zaborska.

Zmiana decyzji

W piątek wieczorem Kornelia Zaborska poinformowała, że dzięki zaangażowaniu mediów portal odblokował film. - Taka sytuacja rzadko się zdarza, gdy chodzi o kampanie uznane przez Facebooka za polityczne - napisała w krótkim oświadczeniu.

Premiera filmu dokumentalnego o hitlerowskim obozie dziecięcym w Łodzi odbyła się na facebookowym profilu łódzkiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w grudniu ubiegłego roku. W 2021 roku minie 79 lat od powstania tego miejsca.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (64)