Falloutowy Pip‑Boy dla kosmonautów startuje w Space Apps Challenge NASA

Falloutowy Pip-Boy dla kosmonautów startuje w Space Apps Challenge NASA
Karolina Kowasz

26.04.2014 14:52

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Drużyna Reno marzy o tym, by Pip-Boya z Fallouta stał się jednym z urządzeń, które poleci z astronautami na Marsa. Ich celem stało się odwzorowanie tego urządzenia i wyposażenie go w takie ciekawostki, jak czujniki, które zbadają otoczenie i na podstawie danych poinformują osobę noszącą Pip-Boya, czy może bezpiecznie zdjąć swój hełm. Efekt ich pracy możecie zobaczyć na poniższym filmie.

[vimeo=http://vimeo.com/92454819]Stworzony przez nich Pip-Boy bierze udział w wyzwaniu NASA, polegającym na stworzeniu ubrania, czy jego części, która mogłaby być użyteczna w kosmosie. Drużyna jednak nie poprzestała na suchym projekcie i podjęła się zbudowania prototypu, który, jak widać, może okazać się naprawdę użyteczny.

Do budowy swojego modelu, ekipa wykorzystała iPhone'a 5 wraz z modułem BLE4 jako ekran, zaś drukarką 3D wydrukowała „bazę” Pip-Boya. Drużyna pokusiła się nawet o zbudowanie własnego licznika Geigera, który także został zastosowany w prototypie.

Jeżeli jesteście fanami Fallouta i marzy wam się własny Pip-Boy, to także możecie go sobie wydrukować, oczywiście jeżeli macie dostęp do drukarki 3D. W tym miejscu znajdziecie wszystkie potrzebne do tego modele. Warto wspomnieć, ze to właśnie z nich korzystała grupa Reno, budując Pip-Boya dla astronautów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)