Fałszywe alarmy avasta, są już poprawnione definicje

Wojciech Kowasz

03.12.2009 11:30, aktual.: 03.12.2009 14:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Użytkownicy programu antywirusowego avast! z pewnością mogli dzisiaj zauważyć, że generuje on sporo komunikatów o wykryciu złośliwego kodu. Okazuje się, że są to fałszywe alarmy spowodowane błędem w plikach definicji - na szczęście jest już poprawka.

Skala problemu była całkiem duża - do tego stopnia, że forum pomocy technicznej avasta zostało na jakiś czas dosłownie zatkane przez użytkowników szukających wyjasnień. Fałszywe alarmy generowane były podczas pobierania plików, między innymi instalatora Skype i Spybot Search and Destroy. Nasi czytelnicy również zgłaszali nam problemy z pobieraniem plików, komunikaty o trojanie pojawiały się na przykład przy próbie pobrania Bestplayera. Za każdym razem avast! wskazywał, że plik jest zainfekowany trojanem Win32:Delf-MZG.

Na szczęście programiści avasta szybko zareagowali na problemy i wydali poprawione pliki definicji wirusów o numerze 3.12.2009-91203-1. Wszystkim użytkownikom polecamy więc jak najszybsze zaktualizowanie programu i wówczas problem powinien zniknąć.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (56)