Family Link: Google prezentuje rodzinny nadzór totalny w Androidzie

Family Link: Google prezentuje rodzinny nadzór totalny w Androidzie

Family Link: Google prezentuje rodzinny nadzór totalny w Androidzie
15.03.2017 18:45

Google ogłosiło właśnie uruchomienie testów aplikacji Family Link – narzędzia, które ma pozwolić rodzicom na kontrolowanie sposobu, w jaki dzieci korzystają ze swojego smartfonu. Pomysł na Family Link stanowi pewne novum, gdyż zakłada możliwość inwigilacji już na poziomie konta Google.

Na razie trwają zamknięte testy Family Link, w których udział zgłaszać mogą jedynie użytkownicy ze Stanów Zjednoczonych. Do korzystania z aplikacji potrzebne są dwa smartfony: oczywiście ten należący do kontrolującego oraz kontrolowany, na którym zainstalowany musi być Android 7.0.

Obraz

Family Link to aplikacja, która pozwala na założenie specjalnego rodzaju konta Google. Rodzic instaluje ją na swoim smartfonie i zakłada swojemu dziecku konto Google. Jest ono wykorzystywane do logowania na inwigilowanym smartfonie, dzięki czemu rodzic może nadzorować wszystkie akcje.

Do wglądu jest między innymi czas, jaki nadzorowany użytkownik spędził z daną aplikacją, możliwe jest także wprowadzenie blokady poszczególnych aplikacji i ich instalacji, filtrów treści, określenie dziennego limitu czasowego oraz określonych pór, w jakich smartfon ma się automatycznie wyłączać.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Google nie opublikowało jak dotąd żadnych informacji o mechanizmach, które uniemożliwią wylogowanie się ze specjalnego konta Google i zalogowanie się do standardowego, pozbawionego ograniczeń. Doceniamy jednak starania korporacji, dzięki którym rodzice mogą poczuć namiastkę możliwości narzędzi inwigilacyjnych, jakie na co dzień są wykorzystywane wobec nich samych.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)