Fast.com – zaktualizowany tester prędkości łącza od Netflixa

Fast.com – zaktualizowany tester prędkości łącza od Netflixa

18.07.2018 10:47, aktual.: 18.07.2018 11:21

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dwa lata po uruchomieniu internetowego testera prędkości łącza Fast.com, wreszcie doczekaliśmy się aktualizacji. Narzędzie stworzone przez Netflixa do tej pory było w stanie mierzyć tylko prędkość pobierania. Najnowsza odsłona ma już nieco większą funkcjonalność i obecnie potrafi zmierzyć prędkość wysyłania oraz opóźnienia.

Netflix twierdzi, że od wprowadzenia na rynek, narzędzie wykonało ponad 500 milionów testów, a połowa z nich miała miejsce w ciągu ostatnich siedmiu miesięcy. Najważniejszą zaletą Fast.com jest ścisła współpraca ze słynnym serwisem VOD, ponieważ mierzy prędkość połączenia bezpośrednio z serwerami Netflixa. W niektórych przypadkach dostawcy Internetu starają się optymalizować połączenia z popularnymi testami prędkości, aby ich sieć prezentowała się wystarczająco dobrze. W praktyce jednak wydajność nie zawsze jest wystarczająca np. do komfortowego oglądania filmów strumieniowanych nawet w rozdzielczości 4K.

Obraz

Narzędzie Fast.com to idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą mieć konkretne dane dotyczące tego, czy operator sprosta wymaganiom związanym ze strumieniowym odtwarzaniem filmów. Najnowsza odsłona testu wyświetla teraz również opóźnienie, podzielone na kategorie, co powinno dać dodatkową wiedzę o tym, jak szybko komputer łączy się z serwerami Netflix. Twórcy serwisu uznali, że zaoferowanie dodatkowych informacji użytkownikom, pozwoliło spełnić ich wymagania związane z potrzebą otrzymywania większej ilości informacji.

Wcześniejsza wersja testera, który oferował tylko informacje związane z prędkością pobierania może wydawać się śmieszna w porównaniu do dostępnych w sieci innych narzędzi tego typu, ale pamiętajmy, że najważniejszą zaletą jest wspomniane wcześniej bezpośrednie połączenie z serwerami Netflixa. „Wszystkomające” testery, które znajdziemy w sieci korzystają z różnych serwerów, których wybór zazwyczaj uzależniony jest od lokalizacji użytkownika.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)