FCC o planach firmy Google dotyczących neutralności Sieci

FCC o planach firmy Google dotyczących neutralności Sieci

18.11.2010 11:30

Federalna Komisja Łączności (FCC) wypowiedziała się dość negatywnie o propozycjach firmy Google dotyczących neutralności Internetu.

Julius Genachowski z FCC podczas trwającej konferencji Web 2.0 skrytykował propozycje zmian prawnych przedstawione przez firmy Google i Verizon (amerykański dostawca Internetu), o których informowaliśmy w sierpniu. Zdaniem Genachowskiego, jak podaje TechCrunch, pomysł giganta z Mountain View może spowolnić niektóre procesy, które bliskie są uchwalenia. Innymi słowy, FCC jest za wprowadzeniem konkretnych regulacji prawnych, a nie debatą nad zmianami, co zdaje się być celem firmy Google i Verizon.

Genachowski jednocześnie pochwalił, że dwie wielkie firmy potrafiły wypracować wspólne stanowisko w sprawie neutralności Internetu. Przypomnijmy, że w sierpniu zaproponowały one zmiany w amerykańskim prawie mające na celu ochronę Internetu i rozwijanych nowoczesnych technologii. Obie korporacje opowiedziały się za neutralnością Sieci, czyli między innymi rezygnacją z odcinania połączeń internetowych czy faworyzowania wybranych grup użytkowników. Projekt jest jednak krytykowany choćby za brak postulatów w sprawie sieci bezprzewodowej. Operatorzy będą też mieli większe prawa w sterowaniu Siecią, a poza tym zdaniem krytyków faworyzowani są określeni dostawcy.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)