Fedora 14 pojawi się później niż zakładano

Fedora 14 pojawi się później niż zakładano

13.08.2010 15:29, aktualizacja: 13.08.2010 17:54

Jak poinformował Jared K. Smith, zmianom uległ terminarz dotyczący publikacji kolejnego wydania systemu Fedora 14. Premiera oprogramowania zostanie opóźniona.

Smith rozesłał wśród członków społeczności odpowiedzialnej za rozwój systemu, e-mail, w którym informuje o przyczynie opóźnień w wydaniu Fedory 14 „Laughlin”. Według dotychczasowego terminarza, system w finalnej wersji miał ukazać się pod koniec października tego roku. Obecnie przyjęto, że jego premiera będzie miała miejsce 2 listopada. Opóźnieniom uległy także pozostałe wydania systemu - i tak, wersja alpha ukaże się 24 sierpnia, a nie 17, zaś beta 28 września, a nie 21. Wszystkie zmiany w terminarzu można obejrzeć na stronach projektu.

Decyzja o zmianach w planach wydawniczych, jak podaje Smith, została podjęta podczas spotkania deweloperów, programistów i zespół testerów. Jej powodem była niemożność wypełnienia kryteriów dotyczących wydania Fedory. Chodzi tutaj przede wszystkim o uwzględnienie wszystkich zgłoszonych poprawek i błędów. Jednocześnie twórcy systemu mają nadzieję, że przesunięcie terminu premiery spowoduje, że finalna wersja Fedory 14 będzie solidnym jak skała wydaniem. Nie jest to pierwszy raz, kiedy ogłaszane są opóźnienia w wydaniu tej dystrybucji Linuksa. Także finalna wersja Fedory 13 ukazała się później niż pierwotnie zakładano. Informowaliśmy o tym na początku maja.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (61)