Fenomenalna gra Shadow Complex ukazała się na PC, w dodatku za darmo

Fenomenalna gra Shadow Complex ukazała się na PC, w dodatku za darmo

Fenomenalna gra Shadow Complex ukazała się na PC, w dodatku za darmo
04.12.2015 09:35

W 2009 roku na Xboksie 360 w ramach oferty niewielkich cyfrowych gier z rynku Xbox Live ukazała się gra Shadow Complex, która szybko zdobyła rzesze fanów. Wydane pod banderą Epic Games dzieło studia Chair Entertainment oferowało niezwykłej jakości grafikę, jak na zabawę w tzw. 2.5D. Dawało niezapomnianą rozgrywkę, wzorowaną na dawnych konsolowych hitach z błądzeniem po lokacjach w poszukiwaniu przedmiotów, aby przejść dalej. W wersji Remastered gra wyszła nagle na PC, w dodatku za darmo.

Shadow Complex Remastered

Gracze od dawna domagali się kontynuacji, zaś komputerowcy liczyli na swoją wersję, która przez lata jednak nie nadchodziła. Ostatnio pojawiły się plotki o nieco ulepszonym oraz odświeżonym wydaniu PC, ale niewielu chyba spodziewało się tak błyskawicznej premiery, a w dodatku jeszcze bezpłatnego hitu. Droga pozyskania tytułu jest troszkę żmudna, lecz warto się przemęczyć i w dodatku pośpieszyć, bo oferta jest ograniczona czasowo do końca roku. Przede wszystkim trzeba pobrać sobie klienta Epic Games.

Po instalacji program sam się zaktualizuje do najnowszej wersji, a potem poprosi o dane logowania. Jeżeli nie mieliśmy wcześniej darmowego konta w systemie, z tego samego okna będzie można dokonać jego rejestracji. Następnie z menu na górze wybieramy Shadow Complex i instalujemy dzieło klikając w przycisk. Do ściągnięcia będzie ponad 250 megabajtów danych. Po wszystkim można jeszcze dokonać weryfikacji pobranych plików, a potem pozostanie już tylko zanurzyć się w świecie gry.

W produkcji tej, czerpiącej wiele z dwuwymiarowych odsłon Metroida czy Castlevanii, wcielamy się w świetnie wyszkolonego Jasona Fleminga. Wraz z dziewczyną nie spodziewał się, że spokojna wycieczka w góry połączona z błądzeniem po jaskiniach przerodzi się w walkę z żołnierzami z tytułowego tajnego kompleksu. Wybranka serca zostaje porwana, a my musimy nie tylko ją wyswobodzić, lecz również pokrzyżować plany złych. Obiekty są trójwymiarowe, ale akcję ukazano z boku (stąd właśnie 2.5D). W gruncie rzeczy Shadow Complex to platformówka z pięknie rozwiniętym systemem strzelania do wrogów, jak również stopniowym pozyskiwaniem nowego wyposażenia, aby móc otworzyć sobie drogę dalej w już zwiedzonych lokacjach. Trzeba w to zagrać.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Minimalne wymagania systemowe produkcji to:

  • Windows 7
  • Procesor Intel Core 2 Duo lub AMD Athlon II X2
  • Karta graficzna 512 MB GeForce 7800, Radeon HD 4600 lub Intel Graphics 4000
  • 2 GB RAM

Zalecany jest jednak sprzęt z:

  • Procesorem Intel Core i5 lub AMD A4
  • Kartą graficzną 1 GB GeForce GT 580 lub Radeon HD 5550
  • 4 GB RAM

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (64)