Fenomenalna gra Terraria wreszcie w wersji na Linuksa oraz Maka

Fenomenalna gra Terraria wreszcie w wersji na Linuksa oraz Maka

Fenomenalna gra Terraria wreszcie w wersji na Linuksa oraz Maka
13.08.2015 10:09, aktualizacja: 13.08.2015 10:22

Gra Terraria, nazywana przez wielu graczy Minecraftem w ujęciu 2D, jest jednym z najpopularniejszych tytułów ostatnich lat, jeżeli o scenę gier Indie, czyli niezależnych twórców, chodzi. Projekt doskonale radzi sobie na urządzeniach przenośnych oraz PC, ale komputerowcy mogli sprawdzić go dotąd wyłącznie pod Windowsem. To się teraz wreszcie zmieniło. Od wersji 1.3.0.8 dochodzi wsparcie dla fanów OS X oraz Linuksa.

Obraz

Projekt opiera się na zwiedzaniu losowo generowanych światów, pozyskiwaniu i potem wykorzystywaniu surowców, budowaniu baz, odkrywaniu lochów z potężnymi bossami, a wszystko dodatkowo wzbogacono o elementy RPG, a więc rozwoju postaci. Niedawno Terraria doczekała się potężnej aktualizacji, wprowadzającej szereg istotnych zmian i nowości, ale tylko użytkownicy systemów Microsoftu mogli się nią cieszyć. Studio Re-Logic trochę w tajemnicy przygotowywało jednak na boku inne wersje klienta gry. Dostępne są również odpowiednie paczki do stawiania serwerów dedykowanych.

Tytuł powinien teraz wyśmienicie działać w środowiskach OS X 10.10 i 10.9.5 64-bit, jak również Ubuntu 14.04 32 i 64-bit, na których był testowany. Wymagania systemowe ma nieduże: procesor 2 GHz, 2,5 GB RAM, karta graficzna z zaledwie 128 MB ze wsparciem dla OpenGL 3.0 plus 200 mega wolnego miejsca na dysku twardym. Co ważne, mając kupioną Terrarię w wersji Windows, za darmo można pobrać grę na pozostałe systemy.

Co więcej, edycje Windows, Mac i Linux są ze sobą w pełni kompatybilne. Oznacza to, że komputerowcy mogą także bawić się wspólnie niezależnie od używanego systemu czy przenosić zapisane stany gier oraz światy. Są pewne ograniczenia, wynikające z tego, jak poszczególne nowo obsługiwane systemy interpretują m.in. niektóre skróty klawiszowe, ale twórcy gry na bieżąco starają się podsuwać rozwiązania kłopotów.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)