Festiwal gier niezależnych i retro Pixel Heaven już w najbliższy weekend!

Festiwal gier niezależnych i retro Pixel Heaven już w najbliższy weekend!

Festiwal gier niezależnych i retro Pixel Heaven już w najbliższy weekend!
Festiwal gier niezależnych i retro Pixel Heaven już w najbliższy weekend!
16.05.2019 13:43

Międzynarodowy Festiwal Niezależnych Gier Wideo i Retro Pixel Heaven 2019 to impreza jedyna w swoim rodzaju. W Zajezdni Autobusowej MZA przy ul. Włościańskiej 52 w Warszawie będziemy mogli zagrać w kultowe tytuły sprzed 30 lat na świetnie zachowanym sprzęcie i poznać łamiące granice gry niezależne. Będą też prelekcje znakomitych gości, automaty, planszówki, książki i wiele innych atrakcji.

Zero łzawej melancholii

Choć gry retro są jednym z filarów festiwalu Pixel Heaven, nie będzie łzawej melancholii. Zamiast rozwodzić się naj pierwszymi 8-bitowymi komputerami, uczestnicy będą mogli zmierzyć się w turnieju "River Raid". Na scenie głównej wystąpią twórcy gier, którzy nie tylko pamiętają początki branży, ale brali aktywny udział w jej tworzeniu. Wystąpią międz innymi David Pleasance, jeden z dyrektorów firmy Commodore, Hubert Chardot, który napisał scenariusze do trzech części "Alone in the Dark" i Michał Nowakowski z zarządu CD Projektu. Pierwszy raz odwiedzi Polskę David Fox, który pracował przy "Indiana Jones and the Last Crusade". Głos zabierze także polski mistrz komiksu, Tadeusz Baranowski ("Podróż smokiem Diplodokiem", "Skąd się bierze woda sodowa", "Antresolka profesorka Nerwosolka").

W zajezdni będzie można też odwiedzić strefę gier retro, strefę z oryginalnymi automatami i zagrać w gry planszowe w kąciku bez prądu. Pixel Connect to miejsce, gdzie mogą spotkać się twórcy gier, nie tylko niezależnych, jeśli zaś szukasz pracy w granży, zajrzyj do Pixel Jobs Zone. Pixel Expo to tradycyjne targi, pełne komiksów, gadżetów i wszelkiego rodzaju wynalazków dla geeków. Warto także obejrzeć wystawę ilustracji inspirowanych grami.

Strach się bać

Musimy ostrzec osoby o słabych nerwach. Motywem przewodnim 8. edycji Pixel Heaven jest horror i będą sytuacje, kiedy lepiej będzie opuścić scenę główną skorzystać z innych atrakcji imprezy. Na Pixel Heaven odbędą się przedpremierowe pokazy strasznych gier: "Layers of Fear 2" studia Bloober Team (ogrywaliśmy dla was pierwszą część) oraz "Chernobylite" studia The Farm 51.

Całość zostanie podsumowana w niedzielę podczas dyskusji pod hasłem "Strach się bać".

Bilety na Pixel Heaven można kupić w sklepie Evenea. Redakcja dobrychprogramów też się wybiera na imprezę.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)