FileMaker Pro 11 wydany

FileMaker Pro 11 wydany

10.03.2010 12:27

Dostępna jest kolejna wersja programu FileMaker Pro 11. Aplikacja przeznaczona dla systemów Windows i Mac OS X pozwala obsługiwać bazy danych, dzielić się informacjami w sieci, tworzyć szczegółowe raporty itd. Głównym akcjonariuszem firmy stojącej za FileMakerem Pro 11 jest Apple.

FileMaker Pro to program przeznaczony do tworzenia i edycji baz danych. Pomaga w zarządzaniu zasobami, projektami, a także raportami. Co więcej, jest to narzędzie, dzięki któremu można przesyłać dane między różnymi platformami - FileMaker Pro jest dostępny zarówno dla użytkowników pecetów jak i Maków. Program zbliżony jest do takich aplikacji jak Microsoft Access czy FoxPro. Posiada jednak znacznie szerszą skalę możliwości zarządzania bazami danych, a także funkcję tworzenia wielu tabel w jednym dokumencie. FileMaker Pro pozwala również na wprowadzanie zmian w trakcie przetwarzania danych. Interfejs programu obsługuje narzędzia i dodatki innych firm, dzięki czemu użytkownik może znacznie rozbudować jego funkcje i dostosować je do własnych wymagań. Począwszy od wersji 9.0 FileMaker Pro obsługuje bazy danych Microsoft SQL Server, MySQL i Oracle. Można również eksportować i importować pliki w formacie DBF. Aplikacja jest dostępna również w języku polskim.

W najnowszej wersji programu wprowadzono szereg zmian. Dodano m.in. szybkie wyszukiwanie, nowe menu Inspektora, szybkie raporty podobne do arkusza kalkulacyjnego. Ulepszono również interfejs aplikacji, jak i wygląd asystenta raportów. Aktualizacja wprowadza możliwość tworzenia raportów krok po kroku. Udostępniono także możliwość okresowego importu danych z Excela, a także plików CSV i TAB. Dzięki temu wystarczy tylko raz zaznaczyć dokumenty, z których chcemy pobierać informacje, później FileMaker będzie robił to automatycznie.

Najnowszą wersję trial (30 dni darmowego użytkowania) FileMakera Pro można pobrać z naszego vortalu. File Maker Pro 11 dostępny jest zarówno dla użytkowników systemu Windows jak i Mac OS X.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)