Final Cut Pro 8 już na wiosnę?

23.02.2011 13:32, aktual.: 23.02.2011 13:53

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Z nieoficjalnych źródeł wiadomo, że Apple intensywnie pracuje nad kolejną wersją Final Cut Pro — profesjonalnego oprogramowania do montażu i edycji filmów. Co więcej, Final Cut 8 może ukazać się, zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami, już w marcu lub na początku kwietnia tego roku i będzie to najbogatsze w zmiany wydanie w historii tego programu.

Według informacji dostarczonych przez testerów pracujących z Final Cut Pro 8 beta, nowa wersja oprogramowania została zmodyfikowana zarówno na poziomie interfejsu użytkownika, jak i „pod maską”, gdzie najważniejszą zmianą jest przejście na architekturę 64-bitową. Testerzy pracowali na wersjach beta oprogramowania dla systemów Mac OS X 10.6 i 10.7. Ze względu na zmiany wprowadzane w warstwie QuickTime, niektóre nowe funkcje Final Cut Pro będą dostępne jedynie na systemie Mac OS X 10.7 (Lion).

Wydanie wersji 8 Final Cut było już opóźniane. Jedną z przyczyn opóźnienia wydania Final Cut Pro 8 był brak koncepcji na zunifikowany interfejs dla modułów Shake i Motion. Niektóre nowe funkcje, których wprowadzenie blokowało wydanie wersji 8 oprogramowania, zostały przeniesione do kolejnej wersji, zaplanowanej na 2013 rok. Do opóźnienia premiery Final Cut Pro 8 przyczyniły się również zmiany kadrowe, ponieważ inżynierowie oprogramowania z wielu oddziałów, w tym odpowiedzialnej za Final Cut Pro, są przenoszeni do działu rozwijającego iOS.

Informacje o pracach nad kolejną wersją Final Cut są dowodem na to, że Apple nie porzuca rozwoju profesjonalnego oprogramowania do montażu i obróbki filmów i nie skupi się jedynie na swoim konsumenckim programie tego typu — iMovie. Premiera Final Cut Pro 8 najprawdopodobniej będzie miała miejsce podczas konferencji National Association of Broadcasters, która odbędzie się w dniach 9-14 kwietnia.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)