Final Cut Pro X 10.0.1 z wersją testową i obiecanymi poprawkami

21.09.2011 12:06

Na fali krytyki ostatniego wydania Final Cut Pro X Apple wydał aktualizację programu do wersji 10.0.1. Oprócz obiecanych poprawek wprowadzono możliwość wyprobowania narzędzia.

Po ukazaniu się Final Cut Pro X w czerwcu tego roku, przez Internet przetoczyła się prawdziwa lawina krytyki. Użytkownicy narzekali głównie na wycofanie zaawansowanych funkcji w popularnym narzędziu do nieliniowej edycji wideo. Wielu negatywnych ocen doczekała się też aplikacja w komentarzach w Mac App Store. Petycję do firmy z Cupertino podpisało 160 profesjonalnych montażystów, którzy zażądali przywrócenia narzędzi i efektów znanych z Final Cut Pro 7. Najnowszą wersję programu, którą złośliwi przezwali „iMovie Pro”, zaproponowano natomiast przenieść do gałęzi produktów przeznaczonych dla użytkowników domowych.

Apple wziął sobie do serca krytykę, czego efekty widać w udostępnionej właśnie aktualizacji Final Cut Pro X. W wersji 10.0.1 postarano się przywrócić wszystkie żądane narzędzia i efekty. Pojawił się między innymi import i eksport XML czy lepsza integracja z zewnętrznymi programami. Do prac nad aktualizacją dopuszczono takie firmy jak Blackmagic i Square Box, które zajmują się również rozwiązaniami do edycji wideo. Poprawiono eksport za pośrednictwem funkcji Roles, pojawiły się też zmiany w takich narzędziach jak Dialogue czy Sound Effects. Zmiany w najnowszej wersji już zostały pozytywnie ocenione przez krytyków.

Apple udostępnił też wersję testową Final Cut Pro X. Można ją pobrać z naszego portalu dla Mac OS X. Aplikacja dostępna jest w dziale PROGRAMY -> Multimedia -> Tworzenie i edycja filmów. Za pełną wersję w Mac App Store przyjdzie nam zapłacić 240 euro.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)