Find Phone With SMS – nigdy więcej poszukiwań wyciszonego telefonu

Find Phone With SMS – nigdy więcej poszukiwań wyciszonego telefonu

Find Phone With SMS – nigdy więcej poszukiwań wyciszonego telefonu
29.08.2016 15:48, aktualizacja: 29.08.2016 16:35

Producenci sprzętu i oprogramowania często oferują narzędzia i usługi, które mają ułatwić odnalezienie zagubionego telefonu. Nie zawsze jednak sytuacja jest na tyle poważna, aby specjalnie szukać pomocy u Google, gdyż użytkownik przekonany jest, że smartfon jest tuż nieopodal i wystarczy do niego zadzwonić. Gorzej, jeśli urządzenie jest wyciszone.

350187794787952577

Wówczas z pomocą przychodzi prosta aplikacja Find Phone With SMS. Po instalacji użytkownik musi jedynie wyrazić zgodę na udostępnianie danych o lokalizacji. Następnie konieczne jest zdefiniowanie dwóch słów-kluczy odpowiadających kolejno funkcjom umożliwiającym odnalezienie zagubionego urządzenia.

Jeżeli z innego numeru wyślemy na zagubione urządzenie za pomocą SMS-a pierwsze ze słów, to uruchomiony zostanie głośny sygnał alarmowy oraz wibracje. Najbardziej przydatnym aspektem jest jednak to, że alarm zostanie uruchomiony niezależenie od tego czy dzwonek jest wyciszony.

350187794788149185

Wysłanie SMS-a zawierającego drugie hasło poskutkuje zaś otrzymaniem bezpłatnej wiadomości zwrotnej. Znajdzie się w niej szerokość i długość geograficzna oraz link do lokalizacji urządzenia na Mapach Google. Funkcja zadziała jednak tylko, jeśli na zagubionym urządzeniu uruchomione są usługi lokalizacyjne.

Find Phone With SMS jest aplikacją skrajnie uproszczoną, jednak doskonale spełnia swoją rolę. Ponadto może także służyć nadzorowi czy opiece. Najnowszą wersję można już znaleźć w naszej bazie oprogramowania.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)