Finowie prezentują działanie Nokia Refocus dla serii Lumia

Finowie prezentują działanie Nokia Refocus dla serii Lumia

Finowie prezentują działanie Nokia Refocus dla serii Lumia
30.10.2013 22:00

Na konferencji Nokii w Abu Dhabi Finowie zaprezentowali nowe modele smartfonów, ale także zapowiedzieli kilka nowości związanych z oprogramowaniem. W śród tych wielu ciekawych informacji, dowiedzieliśmy się o aplikacji Nokia Refocus, której efekty można już dziś przetestować online.

Nowa aplikacja pozwala na ustawienie ostrości na zdjęciu, już po tym, jak zostanie ono zrobione. Jest to możliwe dzięki trywialnemu zabiegowi. Po naciśnięciu spustu migawki, smartfon robi nie jedno zdjęcie, ale kilka, tak aby użytkownik mógł sam wybrać sposób prezentacji głębi na obrazie. Efekt końcowy może zaskoczyć i pomimo że jest to prosta aplikacja, zapewne znajdzie ona spore grono odbiorców. Potencjał widać szczególnie podczas robienia zdjęć makro, gdzie korektę ustawienia pierwszego planu dokonamy po tym, jak obraz zostanie zarejestrowany. Nokia podkreśla, że obraz z dynamicznym ustawieniem ostrości dostępny będzie nie tylko na smartfonach. Tak stworzone zdjęcie można opublikować chociażby na Facebooku i każdy z odwiedzających dostanie możliwość zmiany głębi obrazu online.

Nokia Refocus zadebiutuje na Lumiach 920, 925, 928, 1020 i 1520. Będzie do pobrania za darmo ze Sklepu Windows Phone w ciągu najbliższych tygodni. Poniżej dostępne jest zdjęcie wykonane za pomocą Nokia Refocus, w którym można dynamicznie zmieniać ustawienie ostrości.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)