Firefox 143 do pobrania. Aktualizacja wprowadza nowości
Mozilla wprowadza Firefoksa 143 z możliwością przypinania stron do paska zadań i integracją z Copilotem. Aktualizacja jest już dostępna dla każdego do pobrania.
Mozilla udostępniła nową wersję przeglądarki Firefox 143 dla wszystkich użytkowników w kanale Release. Po aktualizacji użytkownicy Windows mogą teraz przypinać strony internetowe jako aplikacje webowe do paska zadań i uruchamiać je w oknach bez interfejsu przeglądarki. Podobna funkcja była już dostępna w przeglądarce Edge i innych, a teraz Firefox dołącza do tego grona. Warto jednak zauważyć, że ta funkcja nie jest dostępna w wersji przeglądarki z Microsoft Store.
Kolejną nowością związaną z Microsoftem jest integracja Firefoksa z Copilotem. Użytkownicy mogą teraz korzystać z asystenta AI Microsoftu w pasku bocznym, co umożliwia pracę z nim równocześnie z otwartą kartą. Firefox 143 wspiera również Windows UI Automation, co poprawia obsługę m.in. z wykorzystanie Narratora.
Inne przydatne zmiany w Firefox 143 obejmują możliwość automatycznego usuwania plików pobranych w trybie przeglądania prywatnego, wsparcie dla odtwarzania xHE-AAC na Windows 11 (wersja 22H2 i nowsze), macOS i Androidzie (wersja 9 i nowsze), podgląd z kamery w oknie dostępu do kamery oraz ulepszoną ochronę przed fingerprintingiem. Dodatkowo, pasek adresu może teraz wyświetlać ważne daty wydarzeń - dla użytkowników z USA, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Francji i Włoch.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Jak zwykle, najnowsza wersja Firefox zawiera aktualizacje bezpieczeństwa, zmiany dla deweloperów i nie tylko. Aby zaktualizować przeglądarkę do najnowszego wydania, wystarczy sprawdzić dostępność aktualizacji w ustawieniach lub zdać się na działanie automatycznego systemu aktualizacji. Najnowszy Firefox jest również dostępny w naszym katalogu oprogramowania.
Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl