Firefox 3.5 (chwilowo) najpopularniejszą przeglądarką na świecie

Wojciech Kowasz

21.12.2009 11:23

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Według firmy StatCounter badającej różne aspekty światowego i lokalnego Internetu, przeglądarka Firefox 3.5 przez moment była najpopularniejszą na świecie, ale teraz ponownie zrównała się z Internet Explorerem 7.

Trzeba zaznaczyć, że chodzi tutaj o konkretną wersję - w tym przypadku 3.5 - a nie przeglądarkę jako taką. Według wczorajszych statystyk Firefox 3.5 wyprzedzał Internet Explorera 7. Teraz jednak przeglądarka Microsoft ponownie umocniła się i aktualnie mamy remis. Tak czy inaczej jest to nie lada osiągnięcie i kolejny ważny krok Firefoksa na drodze do całkowitej dominacji. Firefoksowi w uplasowaniu się na pozycji lidera pomaga fakt, że użytkownicy Windows wymieniają Internet Explorer 7 na nowszą wersję 8 i stąd udział tej pierwszej, jak dotąd najpopularniejszej, spada.

Jeśli chodzi o ogólne statystyki przeglądarek na świecie, to przed Firefoksem jeszcze bardzo długa droga na szczyt. Choć udział Internet Explorera stale spada, to wciąż według StatCounter wynosi ponad 55%, podczas gdy Firefox cieszy się popularnością rzędu 32% i w ciągu ostatnich sześciu miesięcy trudno dostrzec na wykresie postęp. Daleko za dwoma największymi graczami plasują się pozostałe przeglądarki - Chrome (5,3%), Safari (3,6%) oraz Opera (2%).

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (100)