Firefox 4.0 beta 4 dla Androida i Maemo z rozszerzeniami

Firefox 4.0 beta 4 dla Androida i Maemo z rozszerzeniami

02.02.2011 11:45

Mozilla wydała kolejną wersję testową swojej przeglądarki internetowej Firefox 4.0 dla urządzeń pracujących pod kontrolą systemów Android i Maemo.

Najnowsze wydanie Firefoksa 4.0 beta 4 dla Androida i Maemo jest dużo szybsza niż poprzednie wersje. Zgodnie z informacjami podanymi na blogu Mozilli nowy Firefox jest 3 razy szybszy od przeglądarki firmy Google dostarczanej z Androidem w teście Kraken i 2 razy szybsza w teście SunSpider. W porównaniu do poprzednich wersji, najnowszy Firefox jest dużo stabilniejszy i mniej obciąża procesor. Ponadto nowa wersja przeglądarki ma możliwość synchronizacji zakładek, otwartych kart i historii z Firefoksem zainstalowanym na komputerze za pośrednictwem FirefoxSync i wspiera dodatki, które znaleźć można w galerii dodatków.

Do wad nowej wersji Firefoksa dla Androida i Maemo niewątpliwie zaliczyć można brak obsługi Flasha, wypełnione szachownicą pola pokazywane w miejscach, gdzie znajdują się ładujące się wolniej fragmenty stron i bardzo wolne renderowanie tekstu.

Użytkownicy obu systemów mogą znaleźć odpowiednie dla siebie wersje przeglądarki na stronach Mozilli. Przed instalacją warto zapoznać się z listą wspieranych urządzeń. Pełna lista zmian znajduje się na stronie projektu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)