Firefox 7 z nowym graficznym API - Azure

Firefox 7 z nowym graficznym API - Azure

07.06.2011 16:51

We wczesnych wersjach przeglądarki Firefox 7 pojawiła się implementacja nowego API - Azure. Za jego pomocą przeglądarka będzie lepiej renderować grafikę 2D.

Mozilla na poważnie podeszła do zapowiedzi o szybszych pracach nad kolejnymi wersjami Firefoksa. Trwają już prace nad wersją 5 przeglądarki, tymczasem pojawiły się informacje o Firefoksie 7. W tym wydaniu ma pojawić się nowy interfejs programowania - Azure, którego zadaniem jest znaczne poprawienie obsługi grafiki 2D w przeglądarce. Będzie to możliwe dzięki akceleracji sprzętowej i wykorzystaniu takich modułów jak Direct2D czy OpenGL. Jak informuje Bas Schouten z Mozilli na swoim blogu, Azure we wczesnym stadium znacznie lepiej radzi sobie od dotychczasowej biblioteki do obsługi grafiki wektorowej wykorzystywanej w Firefoksie, czyli Cairo.

Wczesne demo Firefoksa 7 pokazuje, że dzięki Azure możliwa jest już między innymi akceleracja elementów Canvas2D w aplikacjach HTML5. Wciąż jednak przeglądarka Mozilli wypada gorzej w testach na obsługę Canvas2D w porównaniu z Chrome 14 Canary. Mozilla liczy, że uda się to zmienić w najbliższym czasie. Trzeba jeszcze wprowadzić wiele zmian, wśród nich na przykład optymalizację wydajności czy poprawki dotyczące implementacji niektórych własności CSS 3. Mozilla ogłosiła początek prac nad projektem Azure pod koniec kwietnia tego roku.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (54)