Firefox dla tabletów z Androidem coraz bliżej

14.09.2011 12:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nareszcie możemy zobaczyć pierwsze efekty prac nad Firefoksem dla tabletów. Mozilla właśnie udostępniła swoją przeglądarkę dla Androida do testów.

Prace nad przeglądarką Firefox dla urządzeń mobilnych trwają już od dłuższego czasu, jednak jak na razie nie udało jej się zdobyć dużej popularności na urządzeniach przenośnych. Wystarczy przejrzeć statystyki pobrań mobilnego Firefoksa w Android Markecie. Na tabletach i smartfonach królują takie aplikacje jak Safari, Opera Mini, Dolphin Browser czy SkyFire, a Mozilla została daleko w tyle. Cieszy zatem wiadomość, że prace nad Firefoksem dla tabletów mimo tego posuwają się do przodu. Jak poinformował Lucas Rocha z Mozilli, testowe wersje aplikacji Firefox dla tabletów z Androidem trafiły już do nocnych wydań. Przeglądarka jest już w fazie, podczas której można ją testować, do czego twórcy gorąco zachęcają.

Firefox dla tabletów z Androidem jest cały czas we wczesnym stadium rozwoju, może więc działać niestabilnie. Powinno to zmienić się w kolejnych aktualizacjach. Programiści skupili się obecnie na przeniesieniu interfejsu aplikacji z wersji dla telefonów komórkowych. Firefox obsługuje między innymi przeglądanie w kartach z widokiem miniatur stron i oferuje użytkownikom mechanizm Pinch-to-Zoom do powiększania wybranych fragmentów witryn za pomocą gestu wielodotykowego. Dodano także kilka funkcji przeznaczonych specjalnie dla użytkowników tabletów. To między innymi przyciski naprzód i wstecz, a także możliwość odświeżania strony i dodawania zakładek.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)