Firefox for Maemo RC3 - coraz bliżej stabilnego wydania

Wojciech Kowasz

28.01.2010 15:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Mozilla wydała trzecią wersję kandydującą mobilnej wersji Firefoksa przeznaczonej na urządzenia pracujące pod kontrolą systemu Maemo.

Firefox for Maemo RC3 jest już wydaniem bardzo bliskim stabilnemu, stąd najważniejsze zmiany to głównie ostatnie szlify wydajności przeglądarki - jak zapewnia Mozilla, strony renderują się znacznie szybciej niż w wersji RC2, poprawiono szybkość przesuwania i skalowania stron. Interesujący jest fakt, że w RC3 zdecydowano o domyślnym wyłączeniu obsługi plug-inów, które według Mozilli, głównie ze względu na Flash, były zbyt niedopracowane i mocno spowolniały przeglądanie. Zaawansowani użytkownicy oczywiście z powrotem mogą je włączyć. Poza tym wprowadzono całkiem sporo drobnych zmian i usprawnień, z pełną ich listą można się zapoznać na stronie Release Notes.

Firefox for Maemo RC3 oficjalnie wspierany jest na smartfonach Nokia N900 i N810. Użytkownicy, którzy już korzystają z poprzedniej wersji powinni otrzymać uaktualnienie automatycznie. Niezależnie od tego wersję RC3 można pobrać ze stron Mozilli - także w języku polskim.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)