Firefox Home Dash - Firefox z widżetami

Firefox Home Dash - Firefox z widżetami

27.01.2011 12:40

Udostępniono ciekawy dodatek dla przeglądarki Firefox 4. Za pomocą Firefox Home Dash użytkownik może dopasować wygląd programu do indywidualnych preferencji.

Wyścig o najbardziej minimalistyczny interfejs przeglądarki internetowej przy zachowaniu maksimum funkcji trwa. Twórcy Chrome, Firefoksa, Opery czy Internet Explorera starają się zaoferować swoim użytkownikom jak najwięcej przestrzeni przeznaczonej na wyświetlanie stron. Jednym z ciekawszych rozwiązań jest dodatek Firefox Home Dash, który w ogóle likwiduje interfejs w przeglądarce. Po jego instalacji, interfejs przeglądarki zostaje ograniczony do minimum, czyli paska tytułowego. Jak zatem korzystać z paska adresowego czy otwartych kart? Są one uruchamiane w postaci widżetów nakładanych na przeglądarkę. Możemy otworzyć je, klikając logo Firefoksa w lewym górnym ekranie, bądź korzystając ze skrótu klawiszowego Ctrl+T.

W obecnej wersji Firefox Home Dash oferuje kilka ciekawych funkcji związanych z przeglądaniem Internetu. Za jego pomocą uzyskamy szybki podgląd najczęściej odwiedzanych stron, przy czym ulubione przez nas będą miały największy rozmiar. Poza tym możemy ułożyć miniaturki otwartych stron w listę, grupując je według własnych preferencji. Firefox Home Dash oferuje również takie funkcje jak na przykład podpowiedzi podczas wpisywania zapytań do wyszukiwarki. Dodatek oferuje również zlokalizowane ustawienia dla wyszukiwarek. W kolejnych wydaniach dodatku twórcy zapowiadają wprowadzenie możliwości grupowania aplikacji webowych czy znajomych.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)