Firefox Home już dostępny w App Store

Firefox Home już dostępny w App Store

16.07.2010 11:39

Apple zaakceptował aplikację Firefox Home. Program Mozilli na iPhona synchronizujący ustawienia przeglądarki można pobrać za darmo ze sklepu App Store.

Mozilla przesłała do App Store Firefoksa Home na początku lipca. Program został właśnie zaakceptowany i znalazł się w ofercie sklepu. Należy zaznaczyć, że Firefox Home nie jest przeglądarką internetową. Ta zostałaby najpewniej odrzucona przez pracowników Apple. Zgodnie z polityką firmy aplikacje nie mogą bowiem dublować funkcji istniejących już w systemie. Dlatego też na przykład Opera Mini nie jest traktowana jako przeglądarka internetowa - program przesyła dane tylko i wyłącznie do serwerów Opery. Podobnie rzecz ma się z aplikacją Firefox Home.

Aplikacja Mozilli to narzędzie bazujące na technologii Firefox Sync (wcześniej Weave Sync). Jego zadaniem jest synchronizacja ustawień między komputerem, a smartfonem. Firefox Home pozwala również na przeglądanie zakładek, ustawień, ulubionych stron czy historii odwiedzonych witryn. Program podpowiada adresy stron WWW w wyszukiwarce, dzięki czemu użytkownik nie musi podawać pełnej nazwy witryny, którą chciałby odwiedzić. Na stronach serwisu YouTube można obejrzeć krótki klip prezentujący aplikację.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)