Firefox Interest Dashboard – przeglądarka powie ci czym i jak często się interesujesz

Firefox Interest Dashboard – przeglądarka powie ci czym i jak często się interesujesz

21.06.2015 20:24

Aplikacje i usługi pozwalające na tworzenie statystyk i analizę informacji o działalności internautów cieszą się wciąż sporą popularnością. Rekordy popularności bił w swoim czasie serwis Last.fm oferujący między innymi statystyki dotyczące odsłuchanych utworów, dziś oferują to także serwisy streamingowe. Podobnym, a jednak nowatorskim i interesującym narzędziem jest Firefox Interest Dashboard.

Dzięki rozszerzeniu Firefox Interest Dashboard internauci mogą już nie tylko dowiedzieć się więcej o swoich gustach muzycznych – program dzięki dostępowi do informacji o odwiedzanych stronach zbiera dane o… zainteresowaniach użytkownika. Rozszerzenie automatycznie kategoryzuje przeglądane treści, a po 30 dniach można już przeglądać gotowy raport dotyczący przeglądanych treści.

Obraz

Zawiera on nie tylko diagram prezentujący kategorie, ale także informacje o liczbie odwiedzin danych serwisów, procentowy udział danej kategorii tematycznej w ogólnym czasie korzystania z przeglądarki, oraz inne informacje, które pozwalają określić Firefox Interest Dashboard mianem dość szczegółowego narzędzia analitycznego.

Oczywiście trudno dla podobnych raportów znaleźć inne zastosowanie niż zaspokojenie własnej ciekawości, ale zapoznanie się z nimi może być także bardzo interesującym doświadczeniem w sensie poznawczym. Trudno przecież podać przykład informacji mówiących o użytkowniku więcej, niż strony internetowe, które przegląda z uwzględnieniem tematów, którym poświęca najwięcej uwagi.

Obraz

Oczywiście podstawową wątpliwością w przypadku Firefox Interest Dashboard jest kwestia prywatności i bezpieczeństwa. Rozszerzenie zostało stworzone przez Mozillę. a raporty generowane są po stronie przeglądarki, żadne dane użytkownika nie są przechowywane na serwerach.

Firefox Interest Dashboard analizuje jak dotąd tylko strony w języku angielskim, ale wkrótce liczba obsługiwanych języków ma się zwiększyć. Rozszerzenie można pobrać z oficjalnego sklepu z dodatkami do przeglądarki Mozilla Firefox.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (27)