Firefox: jak ustawić stronę startową?

Firefox: jak ustawić stronę startową?

Firefox: jak zmienić stronę startową?
Firefox: jak zmienić stronę startową?
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Krzysztof Fiedor
Krzysztof Fiedor
19.05.2022 12:55

Ustawienie strony startowej w przeglądarce Mozilla Firefox należy do jednej z najłatwiejszych czynności. Operację możemy przeprowadzić tuż po uruchomieniu Firefoksa po raz pierwszy lub w każdym innym, dowolnym momencie użytkowania.

Firefox jest jedną z najpopularniejszych przeglądarek internetowych na świecie. Elastyczne podejście twórców doprowadziło do tego, że użytkownik ma znacznie szersze możliwości dopasowania przeglądarki pod siebie. Jedną z łatwiejszych, a zarazem podstawowych czynności jest ustawienie strony startowej. Oto jak to zrobić.

Firefox: jak ustawić stronę startową?

Po uruchomieniu przeglądarki udajemy się w prawy, górny narożnik. Tam odnajdujemy ikonę z trzema poziomymi kreskami (MENU APLIKACJI). Po kliknięciu lewym klawiszem myszki ukaże się dostępne menu. Wyszukujemy i klikamy w USTAWIENIA.

Firefox: menu aplikacji
Firefox: Ustawienia

Na nowo otwartym ekranie, z menu po lewej stronie wybieramy URUCHAMIANIE. Tu interesuje nas sekcja NOWE OKNA i KARTY.

Firefox: menu Uruchamianie
Firefox: wybieramy Inne Strony

Jak widać, domyślnie ustawiona jest Strona Startowa Firefoxa. Z rozwijanej listy możemy wybrać INNE STRONY lub PUSTA STRONA. Nas interesuje ta pierwsza opcja. Po kliknięciu pojawi się nowe pole, gdzie możemy wpisać adres strony, która od tego momentu będzie naszą stroną startową.

Firefox: wpisujemy naszą stronę startową
Firefox: uruchomiona strona startowa

Po uruchomieniu na nowo Firefoksa, strona startowa będzie od razu wczytana. W tym samym miejscu możemy wpisać kilka adresów po sobie, oddzielonych od siebie znakiem |. Wówczas po uruchomieniu przeglądarki wszystkie wpisane strony zostaną wczytane jednocześnie jako kolejne karty.

Firefox: dodajemy wiele stron startowych
Firefox: uruchomiona przeglądarka z wieloma stronami startowymi

Jak widać, cały proces ustawienia strony startowej w przeglądarce Firefox jest bardzo prosty i intuicyjny, do tego zajmuje dosłownie chwilkę. Twórcy przeglądarki stawiają w pierwszej kolejności na wygodę użytkowania, nie dziwi więc fakt sporej popularności Firefoxa.

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)