Firefox już nie dla Mac OS X 10.4

09.02.2010 11:45, aktual.: 09.02.2010 11:58

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kolejna wersja popularnej przeglądarki internetowej Firefox nie będzie obsługiwać systemu Mac OS X 10.4 Tiger - takie posunięcie rozważa fundacja Mozilla.

Wiadomość ta z pewnością nie przypadnie do gustu użytkownikom starszych wersji systemu dla Maków. Josh Aas z Mozilli na forum dyskusyjnym mozilla.dev.planing poinformował, że fundacja planuje, by razem z wprowadzeniem silnika Gecko w wersji 1.9.3 (czyli wraz z Firefoksem 3.7) zakończyć obsługę Tigera. Jak szacuje Mozilla, z Firefoksa 3.5 korzysta obecnie prawie półtora miliona właścicieli Mac OS X 10.4. Nowszej wersji przeglądarki (3.6) używa około 36 tys. użytkowników Tigera. W sumie aż 24% właścicieli Maków, którzy łączą się z Internetem za pomocą Firefoksa to osoby korzystające z Mac OS X 10.4.

Jak wynika z informacji podanych przez Aasa, Mozilla już od września ubiegłego roku przygotowywała się do porzucenia obsługi starszych wersji systemu dla Maków. Od następnej wersji Firefoksa właściciele Tigerów mają być pozbawieni nie tylko nowych rozwiązań, ale także niezbędnych poprawek czy aktualizacji związanych z bezpieczeństwem przeglądarki. Nic dziwnego, że już pojawiają się głosy, które oskarżają Mozillę o odcinanie użytkowników Mac OS X 10.4 od Internetu. Fundacja broni się twierdząc, że i tak dłużej niż konkurencja obsługiwała starsze technologie. Poza tym ilość osób korzystających z Firefoksa, a posiadających Tigery jest stosunkowo niewielka. Innymi słowy, ci, którzy mają starsze wersje systemu Apple’a, powinni kupić sobie Leoparda albo Snow Leoparda.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)