Firefox na celowniku Symanteca - fałszywe alarmy Nortona

Firefox na celowniku Symanteca - fałszywe alarmy Nortona

28.06.2010 18:17

Pracownicy firmy Symantec informują, że ich oprogramowanie antywirusowe z serii Norton może blokować działanie Firefoksa w wersji 3.6.6.

Użytkownicy programów Norton AntiVirus i Norton Internet Security informowali na forach firmy Symantec na temat problemów z najnowszą wersją Firefoksa. Pliki związane z aktualizacją przeglądarki są poddawane przez antywirusy kwarantannie. Według użytkowników dotyczy to plików softokn3.dll, hssdbm3.dll i freebl3.dll wchodzących w skład programu. Może to powodować nawet zablokowanie przeglądarki internetowej. Problem związany jest z błędnym odczytaniem danych i nadaniem im statusu WS.Reputation.1 - oznacza on niski potencjał zagrożenia dla systemu, ale wystarcza to, by Norton zareagował.

Na forum internetowym jeden z pracowników firmy poinformował, że trwają prace nad usunięciem luki. Jednocześnie Symantec radzi użytkownikom Nortona nie uruchamiać LiveUpdate w celu naprawy problemu. Aktualizacja antywirusów powinna pojawić się w ciągu najbliższych kilku, kilkunastu godzin.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (26)