Firefox OS pojawi się na kolejnych rynkach, smartfonach, a także na Smart TV

Firefox OS pojawi się na kolejnych rynkach, smartfonach, a także na Smart TV

17.07.2014 19:10, aktual.: 18.07.2014 09:14

Mimo iż Firefox OS ciągle ma bardzo niskie udziały na rynku i nie zdobył pozytywnej opinii w oczach wielu użytkowników, to Mozilla widzi w nim potencjał i nadal zamierza go intensywnie rozwijać.

Od premiery pierwszych urządzeń, działających pod kontrolą mobilnego systemu operacyjnego od twórców przeglądarki Firefox, minął już rok. Na produkcję smartfonów z Firefox OS zdecydowało się tylko kilku producentów, a obecnie dostępnych jest zaledwie 7 modeli smartfonów z tym systemem. Mozilla planuje poprawić tę sytuację za sprawą nowych partnerów.

Obraz

Deutsche Telekom ma być pierwszym operatorem, który do swojej oferty wprowadzi nowy smartfon ALCATEL ONETOUCH Fire E. Urządzenie dostępne będzie w Niemczech już w tym tygodniu za pośrednictwem congstar. ALCATEL ONETOUCH Fire E znajdziemy również wśród urządzeń dostępnych u operatora O2. Smartfony z Firefox OS, za sprawą Deutsche Telekom, mają pojawić się również w takich krajach jak Chorwacja, Czarnogóra, Czechy oraz Macedonia. Natomiast w Francji ZTE wprowadzi do sprzedaży model Open C, który będzie pierwszym modelem z mobilnym systemem operacyjnym od Mozilli w tym kraju.

Sytuacja urządzeń z Firefox OS ma także poprawić się w Ameryce Łacińskiej. Telefónica do końca roku będzie oferować smartfony z systemem Mozilli na swoich wszystkich rynkach w tym regionie. W ciągu najbliższych miesięcy, operator rozszerzy ofertę na Amerykę Środkową, a następnie na takie kraje, jak Argentyna i Ekwador. Poszerzyć ma się też liczba dostępnych modeli z Firefox OS. Oprócz niedawno wprowadzonych ZTE Open C i Open II pojawi się Alcatel ONETOUCH Fire C. America Movil – operator, który sprzedaje smartfony z Firefox OS w Meksyku – zobowiązał się do rozszerzenia oferty na inne państwa Ameryki Łacińskiej.

Obraz

Mozilla duży potencjał swojego systemu operacyjnego widzi w krajach rozwijających się, takich jak Indie. To właśnie tam firmy Spice i Intex wkrótce wprowadzą pierwsze urządzenia z Firefox OS. Natomiast Telenor poinformował, że do końca tego roku zaoferuje smartfony z systemem Mozilli w Azji. Największy operator w Tajwanie – Chungwa Telecom – też zamierza dołączyć do grona firm oferujących urządzenia z Firefox OS.

Mozilla Foundation planuje dalszy intensywny rozwój własnego produktu. Wraz z partnerami pracuje nad stworzeniem nowych smartfonów, które w przeciwieństwie do obecnych modeli, będą dysponowały lepszymi podzespołami. W przyspieszeniu rozwoju Firefox OS ma pomóc, przygotowany wraz z Thundersoft, telefon referencyjny Firefox OS Flame, który pod względem specyfikacji wypada bardzo dobrze na tle innych urządzeń z tym systemem operacyjnym.

Obraz

Ciągle też trwają prace nad poprawieniem działania samego Firefox OS, wprowadzone zostało wsparcie dla NFC oraz LTE. Usprawniono funkcjonowanie Bluetooth. Mozilla nie chce ograniczać się tylko do mobilnego sprzętu, wraz z firmą Panasonic pracuje nad stworzeniem telewizorów Smart TV, działających pod kontrolą systemu Firefox OS. Natomiast w ofercie Abitcool do końca tego roku pojawi się urządzenie umożliwiające streaming HDMI.

Nowe rynki z pewnością zwiększą zainteresowanie systemem Firefox OS, ale czy sprawią, że dalszy rozwój tego systemu operacyjnego będzie miał sens? Niestety, może się okazać, że nawet bardzo tanie smartfony nie pomogą Mozilli i ich produkt pozostanie tylko ciekawostką.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)