Firefox Photon to więcej niż wygląd: nowe ustawienia i panel boczny

Firefox Photon to więcej niż wygląd: nowe ustawienia i panel boczny

10.04.2017 14:05, aktual.: 10.04.2017 18:52

Pod koniec marca zaprezentowaliśmy pierwsze zrzuty ekranu, przedstawiające nowy interfejs przeglądarki Mozilla Firefox, Photon. Trafić ma on do stabilnego wydania programu w wersji 57, a zatem w październiku. W marcu otrzymaliśmy jedynie zrzuty prezentujące wygląd, dziś wiemy więcej o funkcjonalności.

Ustawienia

źródło: ghacks.net
źródło: ghacks.net

Jak informuje GHacks, największą zmianą w Photonie pod względem ergonomii jest całkowicie nowe menu, które pojawia się po kliknięciu przycisku w prawym górnym rogu okna. Dotąd pojawiało się tam umiarkowanie wygodne i dość nieczytelne okno z dużymi przyciskami umieszczonymi na siatce. W Photonie się to zmieni: otrzymamy pionową listę, jaką od dawna wykorzystujemy na przykład w Chrome.

Na pasek nadal będzie można przeciągać dowolne elementy ustawień. W ten sposób konkretne ustawienia można umieścić tuż obok całego menu, bez potrzeby wybierania kolejnych pozycji z pionowej listy. Podobnie na pasku będzie można zarządzać przyciskami rozszerzeń. Je także będzie można przeglądać na pionowych listach.

Biblioteka

źródło: ghacks.net
źródło: ghacks.net

Na uwagę zasługuje także oddzielny przycisk, pozwalający na przeglądanie bibliotek. W praktyce pod tą nazwą kryją się prywatne dane użytkownika: jego zakładki, historia przeglądania, ostatnio otwarte karty. W Photonie wszystkie te informacje zostaną przeniesione do oddzielnego menu, właśnie do bibliotek. Na pasku będzie można umieścić większą liczbę elementów, niektóre zostaną automatycznie ukryte i dostępne po kliknięciu na przycisk strzałki.

Panel boczny

źródło: ghacks.net
źródło: ghacks.net

Nowy interfejs Firefoksa stawia także na panel boczny, z poziomu którego przeglądać będzie można zakładki, historię przeglądania oraz karty z innych urządzeń, jeśli użytkownik korzysta z synchronizacji. Projekt Photon zaczyna nabierać kształtu i zapowiada poważne zmiany. Na szczęście nie dotyczą one tylko wyglądu przeglądarki, ale także dostępu do najważniejszych funkcji. W kanale stabilnym zmiany pojawią się jesienią.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (98)