Firefox w USA wyświetla nowe reklamy. Według Mozilli ułatwiają życie

Firefox
Firefox
Źródło zdjęć: © dobreprogramy | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek

08.10.2021 07:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Użytkownicy Firefoksa w Stanach Zjednoczonych otrzymali od Mozilli nowe "ułatwienie" w przeglądaniu internetu, a są to reklamy w podpowiedziach paska adresu. Firefox wyświetla tu wyniki wyszukiwania dostarczane przez partnerów.

Firefox 92 i nowsze wydania otrzymały funkcję Firefox Suggest. Chodzi o pokazywanie wśród podpowiedzi paska adresu "godnego zaufania przewodnika po lepszej sieci, wyświetlającego istotne informacje i witryny, które pomogą ci osiągnąć swoje cele" - brzmi oficjalna informacja na stronie pomocy technicznej Firefoksa. W praktyce to opłacone przez partnerów wyniki wyszukiwania, a mówiąc wprost - reklamy.

W obecnej formie sponsorowane wyniki wyszukiwania w Firefoksie nie dominują, co więcej można je wyłączyć w ustawieniach. Mozilla zachęca jednak do korzystania, bo mają po prostu ułatwiać życie (i co nie jest raczej tajemnicą - wspomagać dalszy rozwój przeglądarki). Wśród sugerowanych wyników pojawiają się również artykuły z Wikipedii, ale te nie są dodatkowo finansowane.

Sugestie wyszukiwania w Firefoksie
Sugestie wyszukiwania w Firefoksie© Mozilla

Sugestie wyszukiwania pojawiają się na samym dole podpowiedzi pod paskiem adresu. Na tę chwilę Mozilla podaje, że funkcja działa wyłącznie w USA. O planach rozszerzenia jej dostępności na inne rynki na razie nie ma mowy, ale nie można wykluczyć, że w przyszłości się to zmieni.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (38)