Firefox z nowymi ustawieniami: mniej kategorii to więcej przewijania

Firefox z nowymi ustawieniami: mniej kategorii to więcej przewijania

07.03.2017 13:29

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dziś ukazała się nowa wersja przeglądarki Firefox, w której zauważalnych dla przeciętnego użytkownika nowości jest w niej niewiele. Jak jednak informuje Ghacks, Mozilla pracuje nad ważnymi zmianami w kluczowym elemencie wyszukiwarki, a mianowicie w panelu ustawień.

Nie oznacza to jednak niestety, że wkrótce w Firefoksie pojawi się ogrom nowych możliwości konfiguracyjnych. Prace skupiają się bowiem nad uporządkowaniem panelu ustawień między innymi poprzez redukcję liczby kategorii. Nowy układ ma być bardziej intuicyjny, zaś konfiguracja nie będzie już wymagać dotychczasowej liczby przełączeń pomiędzy grupami ustawień.

Obraz

Z dostępnych aktualnie ośmiu kategorii ustawień, pozostanie w przyszłości tylko pięć: ogólne, pobieranie i linki, konto Firefox, prywatność i bezpieczeństwo i aktualizacje. Nie poskutkuje to jednak redukcją dostępnych ustawień, a będzie jedynie rezultatem połączenia istniejących teraz kategorii.

W jedno połączone zostanie zatem menu prywatności i bezpieczeństwa, do którego trafią także elementy ustawień zaawansowanych (które w ogóle znikną), jak np. panel zarządzania certyfikatami. Z ustawień ogólnych do osobnej kategorii przeniesione zostanie zarządzanie menedżerem pobierania. Ponadto mechanizm synchronizacji Sync przemianowano na Konto Firefox.

Czy takie rozwiązanie będzie wygodniejsze? Redukcja nawigacji po kategoriach została okupiona koniecznością przewijania rozbudowanych kategorii. W nowym wariancie ustawień wciąż niedostępna jest wyszukiwarka. A to jest raczej jedynie powodem do nostalgii za czasami, kiedy Firefoksa można było skonfigurować wygodnie w oddzielnym natywnym oknie.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)