Firmy antypirackie pozywają do sądu częściej niż RIAA

Firmy antypirackie pozywają do sądu częściej niż RIAA

08.10.2010 12:37

Statystyki wskazują, że wyspecjalizowane w ściganiu piratów firmy prawnicze wyprzedziły już w liczbie pozwów sądowych, a także ugód organizację RIAA.

RIAA (Recording Industry Association of America) to organizacja zrzeszająca w Stanach Zjednoczonych firmy fonograficzne. Znana jest z ostrych wypowiedzi na temat piratów internetowych i bezpardonowej, często kontrowersyjnej walki z nimi. Według ArsTechniki RIAA nie jest wcale największym zagrożeniem dla osób nielegalnie ściągających i udostępniających w Sieci materiały. Znacznie lepiej radzą sobie prywatne firmy prawnicze, które wynajmowane są w dużej mierze przez wytwórnie filmowe. W ciągu zaledwie ostatnich 9 miesięcy udało im się pozwać więcej osób, niż prawnikom z RIAA przez ostatnie 5 lat.

Powodem tak dużej liczby pozwów kierowanych przeciwko piratom jest między innymi możliwość zarobienia na nich pieniędzy. Pokazuje to nie tylko przykład Stanów Zjednoczonych, ale również Europy. Pod koniec września informowaliśmy o firmie ACS:Law, która w Wielkiej Brytanii walczy z piratami. Prawnicy pobierają od 37,5% do 52,5% od uzyskanej od oskarżonych sumy. Spora część spraw nie kończy się w sądzie - pozwani często zgadzają się na ugodę i wpłacają dobrowolnie określone sumy na konta firm.

Programy

Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (20)