Fix it Center na problemy z Windows

Fix it Center na problemy z Windows

Wojciech Kowasz
16.04.2010 12:34

Microsoft rozpoczął publiczne testy narzędzia Fix it Center do rozwiązywania typowych problemów z systemem Windows.

Fix it Center to niewielka aplikacja stworzona przez Microsoft jako narzędzie do rozwiązywania typowych problemów z systemem Windows XP, Windows Vista i Windows 7. Są to problemy, których rozwiązanie sprowadza się po prostu do skonfigurowania pewnych opcji systemowych, edycji informacji zapisanych w rejestrze albo modyfikacji innych ustawień. Można to oczywiście zrobić ręcznie, ale nie wszyscy czują się komfortowo np. podczas edycji rejestru. Z myślą o takich użytkownikach Microsoft już jakiś czas temu udostępnił w artykułach Bazy Wiedzy opcję Napraw to za mnie, a jej rozszerzeniem jest właśnie Fix it Center.

Narzędzie oferuje możliwość pobrania zautomatyzowanych kreatorów, które jednym kliknięciem stosują wszystkie kroki zalecane do rozwiązania problemu. Fix it Center może pracować w dwóch trybach - automatycznie stosuje rozwiązania wykrytych problemów lub tylko pobiera kreatory i informuje o ich dostępności. Narzędzie jest przeznaczone nie tylko dla użytkowników indywidualnych - po zalogowaniu w usłudze Windows Live Fix it Center pozwala też śledzić rozwiązane problemy online na stronie internetowej. Do jednego konta Live ID można przypisać więcej komputerów, co ułatwia świadczenie pomocy technicznej wielu osobom jednocześnie.

Fix it Center można pobrać z naszego vortalu z działu PROGRAMY -> Narzędzia -> Inne narzędzia. Przypominamy, że jest to jeszcze wersja rozwojowa i może działać niestabilnie. W szczególności znany jest problem, który uniemożliwia uruchomienie programu na komputerach z systemem Windows 7 x64 podłączonych do domeny.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (48)