Flash Player dla Maków z akceleracją sprzętową

Flash Player dla Maków z akceleracją sprzętową

29.04.2010 12:09

Programiści firmy Adobe wprowadzili wersję rozwojową Flash Playera 10.1 (nazwa kodowa "Gala") dla systemu Mac OS X. Obsługuje ona m.in. akcelerację sprzętową dekodowania w standardzie H.264.

Parę dni temu informowaliśmy, że Apple wprowadził API dla deweloperów pozwalające korzystać z układów graficznych NVIDIA do dekodowania materiału wideo H.264. Adobe bardzo szybko wykorzystał sytuację - udostępniona wersja "Gala", bazująca na Flash Player 10.1, obsługuje już wspomnianą funkcję. Jak informuje producent, użytkownik skorzysta na zmianach, otrzymując wysokiej jakości wideo z poprawionym playbackiem. W ten sposób odtwarzanie klipów nie będzie też już tak mocno drenowało baterii w MacBookach. Program współpracuje z QuickTime i przeglądarką Safari.

Z Flash Playera 10.1 będą mogli skorzystać właściciele Maków z kartą graficzną firmy NVIDIA: GeForce 9400M, GeForce 320M albo GeForce GT 330M. W praktyce oznacza to, że obsługiwane będą komputery wprowadzone przez Apple’a na rynek najdalej pod koniec 2008 r. Minimalne wymagania sprzętowe to system Mac OS X 10.6.3. O działaniu Flash Playera można przekonać się w bardzo prosty sposób. Podczas odtwarzania wideo czasami w lewym górnym rogu klipu pojawi się niewielki biały prostokącik.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)