Flex Challenge Academic Tour już za tydzień

Flex Challenge Academic Tour już za tydzień

03.11.2009 11:04

Już za tydzień rusza Flex Challenge Academic Tour – największa w Polsce impreza dla fanów technologii Adobe Flex i Adobe AIR. W ramach trasy po Polsce odbędzie się cykl warsztatów i otwartych wykładów poświęconych projektowaniu aplikacji typu RIA (Rich Internet Applications) z udziałem najlepszych specjalistów w tej dziedzinie. Imprezie towarzyszy konkurs dla studentów.

Impreza Flex Challenge Academic Tour rozpocznie się już za tydzień - 10 listopada w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej. Zakończy zaś 11 grudnia na Politechnice Poznańskiej. Na trasie imprezy znajdują się: Toruń (16.11), Lublin (19.11), Wrocław (23.11), Gliwice (24.11), Kraków (26-27.11), Łódź - PŁ (04.12), Łódź - UŁ (05.12). W tych miastach odbędą się otwarte, bezpłatne warsztaty i wykłady, poświęcone projektowaniu z wykorzystaniem technologii Flex i AIR. Warsztaty będą prowadzone przez certyfikowanych Ekspertów Adobe. Odbywać się będą w formule BYOL (Bring Your Own Laptop). Każdy z uczestników zajęć dostanie certyfikat ich ukończenia. Podczas warsztatów zostaną też rozlosowane nagrody. Ponadto uruchomiona została strona Akadamia Pana Flexa, na której Piotr Walczyszyn z Adobe w trakcie trwania warsztatów i konkursu będzie zamieszczał praktyczne rady, tutoriale oraz wiadomości dotyczące technologii Flex oraz AIR.

Flex Challenge Academic Tour, to jak sugeruje nazwa, również wyzwanie dla studentów i miłośników technologii Flex. Oprócz udziału w warsztatach każdy student może zmierzyć się w turnieju Flex Challenge. Flex Challenge to cykl ogólnopolskich zawodów w wytwarzaniu aplikacji RIA, podczas których można zaprezentować swoje umiejętności, podjąć rywalizację z najlepszymi, a także zdobyć atrakcyjne nagrody. W konkursie może wziąć udział każdy student, który zgłosi swoją aplikację stworzoną z wykorzystaniem technologii Adobe Flex i AIR. Wszystkie aplikacje będą oceniane w czterech kategoriach: Kreatywność, Wygląd, Użyteczność i Zaawansowanie. W każdej z nich będzie można uzyskać maksymalnie 10 punktów.

Na autora aplikacji, która zdobędzie największą liczbę punktów czekać będzie MacBook Pro z procesorem Intel Core 2 Duo 2,2 GHz i matrycą 13,3". Zdobywca drugiego miejsca otrzyma iPoda Touch 64GB, a trzeciego - iPoda Nano. Za miejsca "na podium" przewidziano ponadto plecaki, koszulki i gadżety Adobe. Przyznane zostaną również 3 wyróżnienia. Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymają plakaty Adobe Flex/AIR Framework. Przewidziano również upominki od sponsorów dla wybranych uczestników.

Termin nadsyłania prac mija 28 lutego 2010 r. Ogłoszenie wyników nastąpi 15 marca, a wręczenie nagród oraz prezentacja nagrodzonych prac nastąpi podczas Gali Finałowej, która odbędzie się w kwietniu przyszłego roku.

Wszelkie informacje dotyczące turnieju Flex Challenge oraz cyklu warsztatów opublikowane są na stronie Flex Challenge. Vortal dobreprogramy jest patronem medialnym projektu Flex Challenge Academic Tour.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)