Flipboard już na iPhonie

Flipboard już na iPhonie

Wojciech Kowasz
07.12.2011 11:17

Flipboard, jeden z najlepszych i najładniejszych agregatorów treści na iPada, doczekał się wersji na iPhone'a. Można ją pobrać bezpłatnie z poziomu App Store.

Flipboard pojawił się krótko po premierze iPada i od razu zjednał sobie ogromną rzeszę fanów. W 2010 roku otrzymał nagrodę Aplikacji Roku dla iPada. Ideą Flipboarda jest prezentacja aktualności, artykułów, zdjęć i filmów zebranych z rozmaitych źródeł, które zasubskrybuje użytkownik — nie tylko RSSów, ale także sieci społecznościowych takich jak Facebook, Twitter czy LinkedIn. Wszystkie treści są stylizowane tak, by wyglądały jak w ekskluzywnym magazynie — same układają się w szpalty, obok dobierane są stosowne zdjęcia. Co więcej, redakcja Flipboardu oferuje specjalne kanały treści, na przykład News, Tech czy Film, i samodzielnie wybiera do nich artykuły z różnych serwisów internetowych.

Flipboard na iPhone'a zapowiadany był już wiele miesięcy temu, ale dopiero dzisiaj został udostępniony publicznie. Znacznie mniejszy ekran smartfona wymusił jednak pewne zmiany w filozofii działania aplikacji. Największą jest chyba sposób zmieniania stron — na iPhonie przewijamy góra-dół zamiast lewo-prawo, jak w gazecie. Poza tym na pierwszym ekranie znajdziemy tzw. Cover Stories, czyli najważniejsze informacje zebrane ze wszystkich naszych źródeł. Możemy je szybko przeglądać bez konieczności zagłębiania się w konkretne kanały. Warto też wspomnieć, że dzięki wprowadzonemu jakiś czas temu logowaniu możemy współdzielić te same ustawienia i kanały zarówno na iPadzie, jak i na iPhonie. Szkoda, że producent nie zdecydował się wykorzystać do tego celu usługi iCloud.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)