FlixBus testuje gogle VR – wirtualna rzeczywistość ucieczką od nudnych podróży

fot. materiały prasowe FlixBus
fot. materiały prasowe FlixBus

30.12.2018 21:03, aktual.: 03.01.2019 13:23

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dłuższe podróże autobusem, ze względu na swoją monotonność, raczej nie należą do przyjemnych czynności. Firma FlixBus, która świadczy swoje usługi w wielu krajach Europy, postanowiła więc wykorzystać rozwiązania wirtualnej rzeczywistości, aby uprzyjemnić podróż swoim klientom.

FlixBus, po zdobyciu silniejszej pozycji w Europie, zdecydował się w tym roku rozpocząć działalność także na terenie Stanów Zjednoczonych. Warto zauważyć, że firma zamierza wyróżnić się na tle konkurencji, sięgając właśnie po gogle VR. Jednak na szersze wdrożenie usługi będziemy musieli trochę poczekać. Aktualnie można z niej korzystać m.in. podczas dłuższych tras do i z Las Vegas. Niestety, podróże z goglami VR nie będą dostępne w Polsce.

Pico Goblin 2. (Źródło: pico-interactive.com)
Pico Goblin 2. (Źródło: pico-interactive.com)

Wykorzystywane są gogle Pico Goblin 2, które dostarcza firma Pico Interactive. Z kolei aktualizacjami platformy i dostarczaniem zawartości zajmuje się Inflight VR, który ma już doświadczenie w świadczeniu podobnych usług. Firma zapewnia już bowiem platformę wirtualnej rzeczywistości dla linii lotniczych.

Pasażerowie, którzy wybiorą przejazd w FlixBus, otrzymują do dyspozycji zestaw gier VR, a także, jakby widoki za szybą były zbyt nudne, to mogą odbyć atrakcyjniejszą podróż w wirtualnej rzeczywistości.

Rzecznik prasowy FlixBus, w odpowiedzi udzielonej serwisowi TechCrunch, poinformował, że podróże z wykorzystanie wirtualnej rzeczywistości zostały już przetestowane na trasach autobusowych w Hiszpanii oraz Francji i otrzymały pozytywnie opinie klientów. Warto jednak mieć na uwadze, że część osób podczas używania gogli VR odczuwa mdłości. W związku z tym, FlixBus dodaje, że trasy zostały dobrane w taki sposób, aby były jak najprostsze i zawierały możliwie jak najmniej zakrętów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)