Flynx – niezwykła przeglądarka na Androida dostępna w nowej wersji

Flynx – niezwykła przeglądarka na Androida dostępna w nowej wersji

27.12.2016 13:44, aktual.: 28.12.2016 10:29

Przeglądarki internetowe przeznaczone na mobilne systemy operacyjne przyzwyczaiły nas do zbliżonego interfejsu. Zdecydowana większość z nich wykorzystuje horyzontalny pasek adresu oraz przeglądanie oparte na kartach. Na tym tle zdecydowanie wyróżnia się Flynx, który dostępny jest w nowej wersji.

Obraz

Nowa wersja Flynksa stanowić ma świąteczną aktualizację. Lista nowości nie jest szczególnie długa: twórcy informują o poprawkach w interfejsie oraz dodaniu skrótów ikony, co wykorzystywać można jednak tylko w najnowszej wersji Androida. Ponadto przeglądarka została zoptymalizowana, usunięto także drobne błędy. Zmiany nie są zatem duże, jednak stanowią świetną okazję, by przyjrzeć się tej nietypowej przeglądarce.

Interfejs aplikacji opiera się na dymkach, podobnych do tych wykorzystanych domyślnie przez facebookowego Messengera. Po ustawieniu Flynksa jako domyślnej przeglądarki, można dzięki niej otwierać linki z innych aplikacji. Zamiast jednak przerywać korzystanie z nich, strony zostają wczytane w tle i pojawiają się na ekranie w zminimalizowanej do postaci dymku formie. Odczytać można je później w trybie zwiększonej czytelności, nocnym, a nawet bez połączenia z Internetem.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Dzięki temu możliwe jest dalsze przeglądanie na przykład Twittera czy Facebooka (w tym drugim przypadku w ustawieniach aplikacji należy wybrać zewnętrzne otwieranie linków), a witrynę obejrzeć później, załadowaną i gotową do przeglądania. Kolejne uruchomione strony będą wyświetlane w formie jednego dymku, dopiero pacnięcie go umożliwi przełączanie pomiędzy odpowiednikami kart.

Dzięki temu można uniknąć chaosu, jaki na ekranie spowodowałoby wyświetlanie kilku dymków. Ponadto ich wygląd można dostosować do własnych preferencji w ustawieniach Flynksa. Aplikacja opiera się na dość ciekawych założeniach, które zapewne nie wszystkim przypadną do gustu. Warto jednak dać jej szansę – przeglądarkę znaleźć można w naszej bazie oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)