FoneMonkey 5 — armia małp na otwartej licencji

FoneMonkey 5 — armia małp na otwartej licencji

05.04.2011 12:50

Gorilla Logic, twórca profesjonalnych rozwiązań do testowania oprogramowania udostępnianych na zasadach otwartego kodu, wydał dziś kolejną wersję narzędzi przeznaczonych do testowania programów dla iOS — FoneMonkey 5.

FoneMonkey to bardzo dobra alternatywa dla narzędzi dostarczonych przez firmę Apple. Rozwiązanie Gorilla Logic skupia się na automatyzacji testów i wykrywaniu błędów. Dzięki FoneMonkey możliwe jest skonstruowanie automatycznych testów imitujących używanie programu przez użytkownika, co znacznie skraca czas potrzebny na dogłębne sprawdzenie produktu przed wydaniem, zwłaszcza jeśli alternatywą jest ręczne sprawdzanie jego działania. Zgodnie z mottem firmy, większa liczba małp nie jest rozwiązaniem.

Zdaniem Gorilla Logic, najnowsza wersja FoneMonkey jest jedynym narzędziem do testowania aplikacji dla iOS, które nagrywa wszystkie akcje w czasie używania urządzenia mobilnego i które ma możliwość odtworzenia ich w postaci skryptu. Skrypt może symulować gesty dotykowe (tapnięcie, przeciąganie, przewijanie, swipe) oraz wprowadzanie z klawiatury dla wszystkich komponentów Cocoa Touch. Skrypty można również generować w języku Objective-C dla OCUnit, lub JavaScript, i używać z narzędziami firmy Apple (UI Automation). FoneMonkey 5 można używać bezpośrednio na urządzeniu z iOS lub na symulatorach.

FoneMonkey 5 można pobrać za darmo na stronach Gorilla Logic po wcześniejszej rejestracji. Twórcy udostępniają również kod źródłowy FoneMonkey i szczegółową dokumentację.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)