Francuska aplikacja StopCovid nie spełniła oczekiwań. Nowa wersja już wkrótce

Francuska aplikacja StopCovid nie spełniła oczekiwań. Nowa wersja już wkrótce

Francuska aplikacja StopCovid nie zadziałała - przyznaje prezydent Emmanuel Macron
Francuska aplikacja StopCovid nie zadziałała - przyznaje prezydent Emmanuel Macron
16.10.2020 15:10

Aplikacja StopCovid była od samego początku krytykowana przez francuskich lekarzy oraz specjalistów od IT. Oprogramowanie pobrało niewiele ponad 2 miliony użytkowników, a uruchomiło jedynie kilkaset tysięcy, z czego większość od razu je odinstalowała. Stosowanie apki było dobrowolne, a firmy zaangażowane w jej tworzenie pracowały niemal za darmo.

Głos w sprawie zabrał Emmanuel Macron. - Aplikacja StopCovid nie zadziałała. Od kilku tygodni prosiłem zespoły o całkowitą zmianę jej konfiguracji - poinformował prezydent Francji podczas środowego wystąpienia telewizyjnego. Przypomnijmy, że głowa państwa zdecydowała się na wprowadzenie godziny policyjnej w regionie stołecznym Ile de France oraz w ośmiu innych metropoliach.

Nowe oprogramowanie otrzyma nazwę Tous Anti COVID. Narzędzie umożliwi m.in. dostęp do informacji o chorobie COVID-19 oraz podpowie, gdzie można poddać się testom. Aplikacja pozwoli również na śledzenie osób, które miały styczność z zakażonymi koronawirusem SARS-CoV-2.

Nowa wersja aplikacji ma zostać uruchomiona 22 października. Jak wynika z opublikowanego w czwartek sondażu ośrodka Elabe dla stacji BFMTV, aż dwie trzecie Francuzów nie zamierza pobierać oprogramowania na swój telefon.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)