Francuska aplikacja StopCovid nie spełniła oczekiwań. Nowa wersja już wkrótce

Francuska aplikacja StopCovid nie zadziałała - przyznaje prezydent Emmanuel Macron
Francuska aplikacja StopCovid nie zadziałała - przyznaje prezydent Emmanuel Macron

16.10.2020 15:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Aplikacja StopCovid była od samego początku krytykowana przez francuskich lekarzy oraz specjalistów od IT. Oprogramowanie pobrało niewiele ponad 2 miliony użytkowników, a uruchomiło jedynie kilkaset tysięcy, z czego większość od razu je odinstalowała. Stosowanie apki było dobrowolne, a firmy zaangażowane w jej tworzenie pracowały niemal za darmo.

Głos w sprawie zabrał Emmanuel Macron. - Aplikacja StopCovid nie zadziałała. Od kilku tygodni prosiłem zespoły o całkowitą zmianę jej konfiguracji - poinformował prezydent Francji podczas środowego wystąpienia telewizyjnego. Przypomnijmy, że głowa państwa zdecydowała się na wprowadzenie godziny policyjnej w regionie stołecznym Ile de France oraz w ośmiu innych metropoliach.

Nowe oprogramowanie otrzyma nazwę Tous Anti COVID. Narzędzie umożliwi m.in. dostęp do informacji o chorobie COVID-19 oraz podpowie, gdzie można poddać się testom. Aplikacja pozwoli również na śledzenie osób, które miały styczność z zakażonymi koronawirusem SARS-CoV-2.

Nowa wersja aplikacji ma zostać uruchomiona 22 października. Jak wynika z opublikowanego w czwartek sondażu ośrodka Elabe dla stacji BFMTV, aż dwie trzecie Francuzów nie zamierza pobierać oprogramowania na swój telefon.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)