Funkcja People Widget już dostępna w ramach Gmaila

30.06.2011 15:13

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Google wprowadził zapowiadaną w maju nową funkcję na potrzeby Gmaila. People Widget pomoże w zdobywaniu informacji na temat naszych kontaktów.

People Widget to niewielki pasek widoczny po prawej stronie interfejsu webowego klienta Gmaila. Jest on szczególnie przydatny, kiedy wysyłamy i otrzymujemy e-maile od wielu osób, bądź też gdy chcemy zapoznać się z informacjami na temat nowego kontaktu. Za poocą People Widget możemy szybko przesłać prywatną wiadomość do wybranej osoby, zobaczyć, które z niedawno otrzymanych e-maili podchodzą od niej, a także na przykład zaprosić do chatu. Użytkownicy z USA mogą skorzystać również z połączeń Google Voice. Inne funkcje to edycja czy blokowanie kontaktu, jak również szybki dostęp do kalendarza, gdzie możemy zaplanować na przykład spotkanie z wybraną grupą.

Nowe narzędzie nie współpracuje z dodatkiem Rapportive, który oferuje podobne funkcje w Gmailu (a nawet szerszą ich paletę - np. dostęp do Twittera, Facebooka czy LinkedIn). Użytkownicy rozszerzenia muszą zatem z niego zrezygnować, jeżeli zależy im na korzystaniu z People Widget. Z kolei osoby, którym najnowsze rozwiązanie firmy Google nie przypadło do gustu, mogą je łatwo usunąć ze swojej poczty. Wystarczy w Ustawieniach webowego klienta wybrać opcję „Ukryj widżet osób”, a następnie zapisać zmiany.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)