G Data Secure Chat: bezpieczne i wciąż wygodne wysyłanie wiadomości

G Data Secure Chat: bezpieczne i wciąż wygodne wysyłanie wiadomości

G Data Secure Chat: bezpieczne i wciąż wygodne wysyłanie wiadomości
Redakcja
18.09.2015 10:32, aktualizacja: 18.09.2015 11:12

Choć wiadomości SMS są popularne, nie zapewniają nam żadnego bezpieczeństwa. W przypadku platform mobilnych istnieją już na szczęście narzędzia, która pozwalają na zmianę tego stanu rzeczy. Teraz do producentów, którzy je oferują, dołączyła niemiecka G Data. Wraz ze swoim Secure Chat chce uczynić komunikację bezpieczną bez rezygnowania z wysokiego komfortu.

Wiele z komunikatorów oferujących bezpieczną, szyfrowaną transmisję to programy, które są zupełnie oddzielone od SMS-ów i tym samym wymuszają na użytkownikach korzystanie z dwóch narzędzi. W przypadku G Daty sprawa wygląda inaczej: pozwala on na przesyłanie zaszyfrowanych wiadomości, co jednak najważniejsze, integruje się z wiadomościami SMS i nie wymaga używania dwóch aplikacji. Całość jest natomiast bardzo prosta w obsłudze i poradzi sobie z nią nawet kompletny laik. Oczywiście jak w wielu wypadkach, bezpieczeństwo jest uzależnione od naszego zaufania do producenta.

350142824483940289

Program dostępny na razie tylko dla Androida jest darmowy, do działania zalecane jest wykonanie rejestracji przy użyciu numeru telefonu (podobnie jak w wielu innych komunikatorach mobilnych). Proces ten nie jest jednak wymagany – dzięki wykonaniu rejestracji aktualizowany jest katalog, w którym możemy wyszukiwać innych użytkowników i znajomych korzystających z Secure Chat, przyśpieszając cały proces. Aplikacja oferuje nie tylko własny bezpieczny protokół, ale również możliwość wysyłania zwykłych wiadomości. Dzięki temu może przejąć rolę domyślnej usługi dla wiadomości SMS. Jeżeli zdecydujemy się na taki krok, zaoferuje nam opcję importowania wiadomości do zabezpieczonego sejfu. Gdybyśmy kiedyś postanowili z niej zrezygnować, wiadomości odzyskamy przez eksport do formatu kompatybilnego z aplikacjami przywracającymi dane.

350142824484071361

Główne okno przedstawia listę wiadomości, całość wykonano zgodnie z zaleceniami Material Design: pływający przycisk umożliwia rozpoczynanie nowej wiadomości, wysuwany panel boczny daje natomiast dostęp do wszystkich opcji. Możliwe jest prowadzenie konwersacji tylko z jedną osobą, ale również czatów grupowych. W widoku wiadomości użytkownik może wpisywać nową wiadomość, a także wybierać tryb działania: program pozwala na wysyłanie zwykłych, nieszyfrowanych SMS-ów, wiadomości zabezpieczonych przed podglądem osób trzecich, a także tych realizowanych przez autorski Secure Chat, rozwiązanie firmy G Data.

350142824484202433

W przypadku form zabezpieczonych użytkownik może zdecydować się na ustalenie czasu, po którym wiadomość zostanie automatycznie usunięta z urządzenia odbiorcy. Wystarczy, że ten zechce ją odczytać, a program wyświetli nie tylko treść, ale i odliczanie do usunięcia. Całość pozwala na przesyłanie nie tylko tekstu, ale również zdjęć, dźwięków, materiałów wideo i informacji o kontaktach. Program obsługuje także MMS-y. W dowolnym momencie możemy zablokować kontakt, usunąć konwersację, a także przejść do rozmowy telefonicznej. Jeżeli posiadamy zainstalowany pakiet G Data Internet Security, możliwe jest także ukrywanie dyskusji – ten element należy więc potraktować jako reklamę płatnego produktu tego producenta, na szczęście zrealizowaną z głową.

Program wspiera powiadomienia w trybie push, umożliwia blokowanie dostępu hasłem, ochronę przed wykonywaniem zrzutów ekranu, a także udostępnianie innym własnego publicznego klucza szyfrującego. Aplikacja jest dostępna w języku polskim, choć zaznaczamy, że niektóre elementy nie zostały jeszcze idealnie przetłumaczone. Najnowszą wersję G Data Secure Chat znajdziecie w bazie naszego serwisu – zachęcamy do wypróbowania programu, jest czytelny i wygodny, a zarazem daje spore możliwości.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)