G.SKILL. Rekord 6 GHz na RAM DDR4 pobity

G.SKILL Trident Z Royal podkręcony powyżej 6000 MHz
G.SKILL Trident Z Royal podkręcony powyżej 6000 MHz

11.09.2019 18:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ostatnie rekordy w kręceniu pamięci RAM były niezłe, ale nie przekraczały pewnego kamienia milowego. Teraz pobito magiczną barierę 6000 MHz osiągając dokładnie 6016,8 MHz. A to wszystko na kościach G.SKILL Trident Z Royal, z którymi pracował Toppc.

W ciągu trzech miesięcy to druga zasługa overclockera o nicku Toppc. Wcześniej korzystając również z modułów G.SKILL (na firmowym stoisku producenta podczas targów Computex 2019), zdołał ustawić zegar pamięci na 5886 MHz. Wczoraj znacznie pobił to osiągnięcie dobijając do 6016,8 MHz. Jako pierwszy w historii przebił granicę 6 GHz.

Obraz

Wiceprezes G.SKILL był bardzo zadowolony z dokonań Toppc. Powiedział, że [quote]"Osiągnięcie DDR4-6000MHz było naszym celem od dłuższego czasu i jesteśmy bardzo podekscytowani, że możemy osiągnąć ten ważny kamień milowy wraz z MSI."[/quote]

Jakim dokładnie zestawem się posługiwał? Nie bez powodu prezes G.SKILL wspominał o MSI. RAM G.SKILL DDR4 Trident Z Royal osadzono na niewielkiej, ale nieźle zaprojektowanej płycie głównej MSI MPG Z390I GAMING EDGE AC. Zastosowano najwyższy (do premiery modelu z dopiskiem KS) procesor niebieskich dla mainstreamowej podstawki, czyli Intel Core i9-9900K.

Obraz

Źródło: G.SKILL

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (37)