Gadu-Gadu obchodzi 10 urodziny

Gadu-Gadu obchodzi 10 urodziny

15.08.2010 16:19, aktualizacja: 16.08.2010 09:39

Najpopularniejszy w Polsce komunikator internetowy obchodzi dzisiaj 10 urodziny. Z tej okazji uruchomiono specjalną stronę internetową 10 lat GG.

Pierwsza stabilna wersja Gadu-Gadu ukazała się 15 sierpnia 2000 r. Pomysłodawcą i twórcą programu był informatyk Łukasz Foltyn, który wzorował się na międzynarodowym komunikatorze ICQ. W pierwszym dniu zarejestrowało się 10 tys. użytkowników. Po pół roku istnienia komunikatora było ich już 250 tys. Obecnie z GG korzysta ponad 10 mln osób miesięcznie. Szacuje się, że za jego pomocą codziennie wysyłanych jest ponad 300 mln wiadomości tekstowych. Od czerwca 2008 r. rozpoczęły się testy Nowego Gadu-Gadu, które uruchomione w lutym następnego roku wprowadziło szereg nowych funkcji i rozwiązań.

Dzisiaj popularne GG to nie tylko komunikator tekstowy, ale również radio, rozmowy telefoniczne, gry internetowe, poczta czy tak bardzo nielubiane przez użytkowników reklamy. Na stronie 10 lat GG można obejrzeć krótkie klipy wideo z życzeniami od znanych osób (Lech Wałęsa, Piotr Kupicha, Gosia Andrzejewicz), a także samemu dołączyć się do życzeń urodzinowych. Można także przesyłać swoje historie związane z komunikatorem internetowym. Dołączamy się do życzeń dla jubilata.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (89)