Gboard w Androidzie ułatwi wklejanie ze schowka. Google testuje nową opcję

Gboard na Androida
Gboard na Androida
Źródło zdjęć: © WP | Oskar Ziomek
Oskar Ziomek

23.04.2021 13:56

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Użytkownicy smartfonów z Androidem z pewnością dobrze znają klawiaturę Gboard. Przez lata zyskała wiele przydatnych opcji, a mnogość ustawień sprawa, że praktycznie każdy może ją dostosować do swoich wymagań.

Niedługo w aplikacji może się pojawić nowy drobiazg, który ułatwi obsługę schowka, a niektórzy już mogą z niego korzystać. Jak donosi bowiem Android Police, Google testuje obecnie nowy, przesuwany w poziomie pasek sugestii, na którym pojawiają się elementy skopiowane wcześniej do schowka. 

Nowy, przesuwany pasek z historią schowka
Nowy, przesuwany pasek z historią schowka© Android Police

Już teraz Gboard pokazuje w tym miejscu pojedynczą propozycję, którą można wkleić do tworzonego tekstu, jednak docelowo miałoby tu być dostępnych kilka skopiowanych elementów, co z pewnością ułatwi tworzenie dłuższych e-maili czy dokumentów. Chociaż zmiana może wydawać się niewielka, w praktyce wyeliminuje konieczność każdorazowego przełączania się pomiędzy aplikacjami, by zacytować fragmenty innych tekstów. 

Jak podaje Android Police, opcja już teraz jest widoczna u niektórych użytkowników. Zakłada się, że to tylko testy, ale równie dobrze może to być początek wdrożenia u wszystkich użytkowników. Przypomnijmy, Google jest znany z wdrażania tego typu zmian w aplikacjach etapami, co jest włączane po stronie serwera i niezależnie od aktualizacji instalowanej z poziomu Sklepu Play.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)