Karta GeForce RTX 3080 Ti przetestowana w kopaniu ETH. Złe wieści dla graczy

Karta GeForce RTX 3080 Ti przetestowana w kopaniu ETH. Złe wieści dla graczy
Źródło zdjęć: © Nvidia
Arkadiusz Stando

23.04.2021 13:31

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wiele wskazuje na to, że po kilku miesiącach niepewnych informacji wreszcie doczekamy się długo odkładanej premiery modelu RTX 3080 Ti. Według kilku niezależnych źródeł karta ma zostać wypuszczona na rynek jeszcze w maju. Niestety, ale wiele wskazuje na to, że ten model może również zainteresować górników kryptowalut.

Od dłuższego czasu po sieci krążyła rzekoma specyfikacja karty graficznej GeForce RTX 3080 Ti. Teraz w serwisie VideoCardz pojawiło się pierwsze zdjęcie nowego układu graficznego z rodziny Ampere. Jest nim chip o nazwie GA102-225.

Obraz
© VideoCardz

Karta graficzna RTX 3080 Ti ma być wyposażona w 10240 jednostek CUDA oraz 12 GB pamięci GDDR6X. Bazowa częstotliwość taktowania ma wynosić 1365 MHz a w trybie Boost 1665 MHz. To dość rozczarowujące wyniki, ale zapewne nieprzypadkowe. Nvidia z pewnością nie chciała, aby jej najmocniejszy model (RTX 3090) tracił sens. Wydaje się, że pamięć 12 GB GDDR6X jest domyślnie ustawiona na 1188 MHz, co potwierdza prędkość 19 Gbps (podobna jak w RTX 3080).

Na zrzucie ekranu dostarczonym przez źródła serwisu VideoCardz znajdziemy nie tylko specyfikację RTX 3080 Ti, ale też jej wydajność w kopaniu Ethereum. Karta została zoptymalizowana, aby zmniejszyć pobór energii – TDP obniżone do 278 watów a taktowanie pamięci wynosi 21,4 Gbps. Karta jest zdolna hashować na poziomie 118,9 Mh/s, więc to całkiem ładny wynik.

Obraz
© VideoCardz

Taka wydajność na pewno przykuje uwagę górników kryptowalut. Należy jednak wziąć pod uwagę, że na powyższym zrzucie ekranu widzimy, że sterowniki nie rozpoznają karty. Nvidia wysyłała egzemplarze testowe jeszcze przed wydaniem ostatniej aktualizacji oprogramowania. Ten model nie posiada więc ogranicznika systemowego, który zmniejsza możliwości kopania Ethereum.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)