GFACE — czy Crytek zrewolucjonizuje wspólne granie?

GFACE — czy Crytek zrewolucjonizuje wspólne granie?02.02.2012 11:50

Popularyzacja serwisów społecznościowych, a także gier uruchamianych bezpośrednio z przeglądarek internetowych, najwyraźniej dała sporo do myślenia firmie Crytek — ojcom serii Crysis, bo postawiła ona na rozwijanie nowej usługi. Trwają zamknięte testy beta platformy GFACE.

Już sama nazwa GFACE po części zapowiada, z czym będziemy mieli do czynienia. Po pierwsze uzyskamy dostęp do wzorowanej na Facebooku tablicy, gdzie wraz ze znajomymi wymieniać się przyjdzie złotymi myślami, informować o aktualnych zajęciach, umawiać na wspólne oglądanie filmu czy partyjki w gry online. Druga sprawa to właśnie rywalizacja po sieci — GFACE umożliwi prosty kontakt z przyjaciółmi na liście ulubionych graczy, szybkie podłączanie się do ich rozgrywek, stałą łączność w formie wideo czatu, a przede wszystkim odpalanie tytułów w przeglądarce WWW — na wzór usług OnLive, albo Gaikai. Co ciekawe, na liście obecnie obsługiwanych przeglądarek widnieją tylko Chrome i Firefox.

Interesująco zapowiada się interoperacyjność. GFACE ma wspierać szereg urządzeń, dzięki czemu uczestnicząc w sesji po sieci w grę FPP — chociażby przygotowywane przez Crytek darmowe Warface, osoba korzystająca z PC będzie tradycyjnie strzelać do przeciwnika, jednak może uzyskać wsparcie kolegów, śledzących rozwój sytuacji na wojennej mapie na tablecie, czy zaznaczających cele pod naloty za pośrednictwem smartfona.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)