GFACE — czy Crytek zrewolucjonizuje wspólne granie?

GFACE — czy Crytek zrewolucjonizuje wspólne granie?

02.02.2012 11:50, aktualizacja: 02.02.2012 12:03

Popularyzacja serwisów społecznościowych, a także gier uruchamianych bezpośrednio z przeglądarek internetowych, najwyraźniej dała sporo do myślenia firmie Crytek — ojcom serii Crysis, bo postawiła ona na rozwijanie nowej usługi. Trwają zamknięte testy beta platformy GFACE.

Już sama nazwa GFACE po części zapowiada, z czym będziemy mieli do czynienia. Po pierwsze uzyskamy dostęp do wzorowanej na Facebooku tablicy, gdzie wraz ze znajomymi wymieniać się przyjdzie złotymi myślami, informować o aktualnych zajęciach, umawiać na wspólne oglądanie filmu czy partyjki w gry online. Druga sprawa to właśnie rywalizacja po sieci — GFACE umożliwi prosty kontakt z przyjaciółmi na liście ulubionych graczy, szybkie podłączanie się do ich rozgrywek, stałą łączność w formie wideo czatu, a przede wszystkim odpalanie tytułów w przeglądarce WWW — na wzór usług OnLive, albo Gaikai. Co ciekawe, na liście obecnie obsługiwanych przeglądarek widnieją tylko Chrome i Firefox.

Interesująco zapowiada się interoperacyjność. GFACE ma wspierać szereg urządzeń, dzięki czemu uczestnicząc w sesji po sieci w grę FPP — chociażby przygotowywane przez Crytek darmowe Warface, osoba korzystająca z PC będzie tradycyjnie strzelać do przeciwnika, jednak może uzyskać wsparcie kolegów, śledzących rozwój sytuacji na wojennej mapie na tablecie, czy zaznaczających cele pod naloty za pośrednictwem smartfona.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)