GG przypomina o sobie. Kultowy komunikator z płatnym abonamentem

GG przypomina o sobie. Kultowy komunikator z płatnym abonamentem

GG
GG
Źródło zdjęć: © Fot. Oskar Ziomek
20.02.2022 08:50, aktualizacja: 20.02.2022 14:28

Gadu-Gadu był podstawowym narzędziem komunikacji w latach '00 dla wielu Polaków, ale nie wytrzymał konkurencji ze strony Facebooka i Messengera. Zdawać by się mogło, że na zawsze pozostanie w cieniu, jednak planem na wyjście z niego ma być... płatny abonament.

Na blogu Komunikatora GG (dawniej Gadu-Gadu) ukazał się wpis, w którym właściciele podsumowują ostatnie lata działalności. Warto w tym momencie przypomnieć, że przejęli oni serwis ok. czterech lat temu z nadzieją na wskrzeszenie go.

Nie jest zaskoczeniem, że technologia, na której opiera się GG jest przestarzała, a wprowadzanie wszelkich usprawnień i zmian wymaga środków finansowych, których (jak czytamy we wpisie na blogu) właściciele komunikatora nie mają. Środki na rozwój chcą jednak pozyskać, przechodząc na model freemium, zachęcając garstkę osób korzystających z aplikacji do płacenia abonamentu premium.

"Dotychczasowe przychody z GG, po uwzględnieniu (rosnących) kosztów utrzymania serwisu, są niestety obecnie niewystarczające. (...) Nie chcemy redukować kosztów utrzymania, obniżając jednocześnie niezawodność działania komunikatora, stąd konieczność zmiany modelu biznesowego na model freemium", czytamy w komunikacie.

Co oferuje GG Premium?

Z GG nadal będzie można korzystać za darmo, jednak opcja Premium ma dodać kilka znaczących funkcji:

  • brak reklam na każdym zalogowanym urządzeniu
  • zwiększenie miejsca na zdjęcia w Galerii: z 4 do 100 zdjęć
  • wydłużony okres dostępu do plików z 90 do 365 dni
  • nielimitowane wiadomości i zaproszenia wysłane do nieznajomych z Ruletki
  • nielimitowane wiadomości i zaproszenia wysłane do osób z Katalogu Publicznego
  • nasz profil będzie w czołówce wyników wyszukiwania w Katalogu Publicznym.

GG Premium ma kosztować 4,90 zł z VAT miesięcznie, ale będzie można zapłacić również za 6 lub 12 miesięcy z góry i zyskać dzięki temu od 1 do 3 miesięcy gratis. Jednak to nie koniec pomysłów na pozyskanie dodatkowych środków.

"W celu zapewnienia większych środków na rozwój Komunikatora wiedzcie, że planujemy w najbliższym czasie zebrać kapitał w formie Crowdfundingu udziałowego, w zamian za 10 proc. udziałów w Spółce Fintecom (właściciela Komunikatora GG)", czytamy w dalszej części komunikatu.

Tęsknicie za GG? Możecie pobrać najnowszą wersję komunikatora z naszego katalogu oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (51)